Skocz do zawartości

Windows 7


rafalgruszka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nie dawno zmieniłem komputer na nowy z systemem Vista, ale dostałem kupon na Windows 7

zanim przysłali mi 7'demkę zdążyłem nagromadzić na dysku ponad 300GB

W końcu dostałem nowy system i zrodziło się pytanie czy muszę zrobić format dysku żeby zainstalować "7" na C:?? (a mam tylko jedną partycję) co wiązałoby się z kopiowaniem 300GB przez wi-fi na innego kompa (masakra)

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki program - Partition Magic - dzieki niemu zrobisz na dysku 2 partycje.

tylko nie Partition Magic bo możesz rozwalić MFT. Tak się składa że przy upgrade z Vista na 7 zaleca się zrobienie kopi dysku ;) bo nie wiadomo co 7'ka zrobi , ale trzeba liczyć się z utratą danych z partycji głównej.

 

zawsze możesz kupic coś takiego http://www.nokaut.pl/szukaj/3.5-ide-2.0-usb-adapter.html

wyjąc HDD ze swojego kompa i podpiąc do innego kompa przez USB i zrobić kopie !

 

 

PS. właśnie mam pierwszego lapka u mnie na serwisie z 7 - laptop uruchamia (system) się ale jest czarny ekran i :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, herezję głosisz... używam PM od uuuu a może i dłużej, nigdy nie było problemu z partycjonowaniem dysku.

 

rafalgruszka, powiem szczerze, że przysłowiowa du** jesteś... (bez urazy) trzeba było przepartycjonować od razu dysk i nie miał byś teraz twardego orzeszka ;P Rozumiem, że to te matołki z serwisu jak Ci składali kompa to od razu Ci system zainstalowali? Dlatego na przyszłość wspomnij moje słowa... wracasz do domu i pierwsze co po przyniesieniu nowego kompa to format i partycjonowanie... A najlepiej to składać komputer samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, herezję głosisz... używam PM od uuuu a może i dłużej, nigdy nie było problemu z partycjonowaniem dysku.

 

rafalgruszka, powiem szczerze, że przysłowiowa du** jesteś... (bez urazy) trzeba było przepartycjonować od razu dysk i nie miał byś teraz twardego orzeszka ;P Rozumiem, że to te matołki z serwisu jak Ci składali kompa to od razu Ci system zainstalowali? Dlatego na przyszłość wspomnij moje słowa... wracasz do domu i pierwsze co po przyniesieniu nowego kompa to format i partycjonowanie... A najlepiej to składać komputer samemu...

1/ ile razy używałeś PM na partycji systemowej gdzie był już system zaisntalowany ?

 

2/ a czy zapytałes czy czasem kolega nie ma systemu preinstalowanego przez producenta gdzie 99% przypadków z VISTA jest tylko jedna partycja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to składać komputer samemu...

Zwłaszcza firmowego laptopa, wystarczy się zatrudnić na linii w Łodzi :mrgreen:

 

Zrzuć dane (naprawdę masz 300GB wartościowych danych na komputerze?), zainstaluj W7, wgraj dane.

System jest OK. Jak by co to storage na 300GB kosztuje teraz równowartość paczki orzeszków (no, takiej ciut większej). A generalnie cześć danych (np. zdjęcia, filmy warto mieć na zewnętrznym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, dużo razy... wielokrotnie zmieniałem rozmiar partycji i nie miałem z tym żadnego problemu... tworzyłem dodatkowe partycje, zawsze było ok... a co do drugiego to i tak nie zmienia faktu, ze i tak powinno się robić samemu formata i instalować system od nowa "po swojemu"... zresztą... Vista to i tak zuooo!!!!!

 

więc (według mnie) śmiało można używać PM i partycjonować... na upartego możesz to zrobić specjalną wersją linuxa przeznaczoną do partycjonowania (nie pamiętam jak się nazywa, ale wiem, że takowy istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super program do partycjonowania poza systemem operacyjnym to np. Gparted lub Acronis True Image, jest darmowy w przecieństwie do PM !

 

 

a co do drugiego to i tak nie zmienia faktu, ze i tak powinno się robić samemu formata i instalować system od nowa "po swojemu"... zresztą... Vista to i tak zuooo!!!!!

 

a jak moża system instalować po swojemu :) w standartowej wersji można tylko zrobić dwie rzeczy inaczej ? jake ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.