Skocz do zawartości

ST G75Ring czy ASP 75A


klaps6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad silnikiem (75) budżet ograniczony więc padło na chińczyki. Co lepiej kupić ST czy ASP? Silnik do akrobata prawie F3A (klub). Dotychczas lata na 10ccm starym mvvs'ie i radzi sobie całkiem nieźle. Proszę o porady od posiadaczy, jak wchodzą na obroty, jakie mają osiągi itp.

Jeszcze raz proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się ku ST, tylko że ostatnio zasłyszały mnie negatywne opinie to nim, podobno produkcja przeniesiona do chin jest gorsza od poprzedniej. Kto lata na nowej serii i może coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ST jeszcze z włoskiej produkcji ale następny będzie z Chin .Przecież Włosi kontrolują produkcję. ASP potrafią mieć duży rozrzut jakości.

Poza tym jak już Motyl napisał ST to pierścieniowiec i jeszcze jedna zaleta jak dla mnie .

Tłumik mocowany na króćcu i w związku z tym można go odsunąc od modelu i skierować w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam użytkuję silnik ST G40 Ring w wersji produkowanej już w Chinach. Oczywiście pojawiają się w sieci różne opinie i problemy na temat tej marki. Należy jednak zwrócić uwagę że przez to iż silniki te są dostępne cenowo często trafiają do młodych czy jeszcze nie doświadczonych modelarzy. Oczywistym jest wówczas iż mogą pojawić się problemy - stąd znakomita część negatywnych opinii. Ja jako użytkownik silnika tej marki a także innych marek oceniam swój motorek na bdb . Tutaj film z lotu modelu napędzanego właśnie tym silnikiem.

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=2223217610207429199&hl=pl

 

ASP użytkownikiem nie jestem i przyznam że kusząca jest cena a także nie co mniejsza waga. Niestety trochę niepokojące są opinie wypowiadane przez doświadczonych modelarzy na temat tej marki - chodzi o rozrzut produkcyjny. Chętnie sam poczytam opinii na temat tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji polecam Ci MVVS'a 12,7ccm

Silnik oczywiście o klasę wyżej ale cena z zupełnie innego zakresu... chyba że o czymś nie wiem.

 

Sam użytkuję silnik ST G40 Ring w wersji produkowanej już w Chinach.

Na jakim paliwie latasz? (ile nitro i jaki olej)

Silniczek naprawdę ładnie pracuje, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim paliwie latasz? (ile nitro i jaki olej)

Silniczek naprawdę ładnie pracuje, oby tak dalej.

 

Model Technics Sport 5

 

Charakterystyka (skład) :

 

* ~77% - Metanol CH3OH, w którym zawartość wody jest mniejsza niż 0,05%

* 18 % - KLOTZ - olej syntetyczny

* 5 % - Nitrometan

* Dodatki uszlachetniające

 

W tym sezonie mam zamiar spróbować paliw ArcticGlow - to ze względu na cenę bo Paliwom Model Technics nic zarzucić nie mogę. Dobra decyzja? Czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobra. Latam na paliwie arcticglow A1/19TLRD i jestem zadowolony, wypaliłem już 4x5 litrów, nie zaobserwowałem żadnych negatywnych cech tego paliwa.

Wracając do tematu:

Będzie ST, wątpliwości rozwiane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od roku używam ST G51 ring. Jakść wykonania w porównaniu do OS-a mierna. Z regulacją nie ma problemów, stosunek mocy do pojemności bardzo dobry. Nie wiem jak w innych przypadkach, ale u mnie paliwo wypływa z silnika w okolicach wału, co nie jest zbyt przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Miał być 12.5ccm a w końcu wylądował u mnie 15ccm supertigre. Kupiłem używany, jak głosi opis wypalił niecałe 5 litrów paliwa, zapalałem na hamowni, pracuje ładnie, wchodzi na obroty dosyć szybko i płynnie.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.