Jump to content

regulator tawer pro mag 8 12a


Korkis

Recommended Posts

jak w temcie czy da sie go podlaczyc do szczotkowego silnika

 

z tego co wiem i widzialem to w komputerze sa wiatraczki z silnikami bezszczotkowymi i mają dwa wejścia jedno z trzema kabelkami drugie z dwoma, stad moje pytanie czy da sie podlaczyc silnik szczotkowy do regulatora bezszczotkowego??, a czy da sie podlaczyc silnik bezszczotkowy do regulatora szczotkowego???

Link to comment
Share on other sites

Wiatraki komputerowe mają silniki które do działania potrzebują napięcia od ok.3V do 12 V. Są to silniki dwufazowe. Podłączamy je do przewodów -czerwonego + i czarnego -. Regulatory do silników szczotkowych także regulują ich obroty. Trzeci przewód (zazwyczaj żółty) nie jest wymagany do kręcenia silnikiem (nie reguluje on obrotów, a jedynie daje informację do układu sterowania zmieniającego napiecie zasilania silnika) i możesz go nie brać pod uwagę. Nie są to przecież silniki z trzema fazami, mimo, że wiszą trzy druty. Silniki te mają cztery zęby na stojanie, i układ komutacji wewnątrz silnika. Jednak silnikiem takim nie napedzisz niczego, co lata. Są one za słabe (typowe z komputerów, nie mówię o silnikach specjalnych, bo takie też są. Duże i ciężkie). Regulator 3f nie bedzie regulował jego obrotów. Użyj dwufazowego. też są takie. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

a jeszcze mam takie male pytanko czy moge podlączyc do regulatora szczotkowego który orginalnie był podłączony razem z pakietem 8.4 v NiMh 1000 mAh i silnikeim szczotkowym, podlączyc z pakietem 11,1 v 1200 mah LiPol zamiast tego NiMh?? dodam ze na regulatorze pisze 30 A

jesli potrzebne jest wiecej danych o regulatorze to postaram sie je podac??

Link to comment
Share on other sites

Nie piszesz jaki to regulator, ale raczej, na pewno możesz. Musisz jedynie wziąć pod uwagę, ze wiele modelarskich silników szczotkowych źle znosi wyższe napięcia zasilania niż ok. 8V. Źle może też duże prądy znieść pakiet LiPo jeśli nie jest wysokorądowy. Silniki, o których wspomniałem pobierają dużo prądu. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.