Jump to content

yak 55 EPP


Recommended Posts

Witam ;)

Części z HC w końcu dotarły... zajęło im to miesiąc :|. Teraz mam ciągle wątpliwości, jaki model będzie najlepszy :). Byłby to mój pierwszy shockowaty model. Wyposażenie mam takie:

regiel TP 12A 9g

serwa 5gr i 9gr z TP (do wyboru)

silnik to A2204-14 19g

pakiet rhino 2S 360mah 23g

odbirnik Corona 4ch 40mhz 5g

 

Razem mamy ~71g

 

Na rcgropus znalazłem taki oto model: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=964237

 

W wersji z EPP 9 i 6mm wychodziły im modele o wadze ~160g. Niestety nie znalazłem u nas EPP 9mm. Czy stosując 8mm bardzo zmniejszy sie sztywność ?

 

Myślałem ciężko nad depronami - ale szkoda mi tego modelu, a latać to ja latam jak narazie raczej kiepsko ;)

Link to comment
Share on other sites

Sztywnośc troszkę się zmniejszy ale nie mocno ;) mam EPP 6mm i nie jest mocno gietkie wiec jak zrobisz z 8mm i dasz rurki weglowe na wzmocniena bedzie ok ;) wyposazenie masz ok serwa zastosuj 5g tam 9g nie sa potrzebne.

 

Edit: ten model co znalazłeś na rcgroups to jest Yak 55 ;) a nie 54 ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety... Przeglądałem własnie kwarce dołączone do mojej corony i okazuje sie, że mojego, 83ego kanału nie ma.... Teraz pytanie - Jak łączyć kwarce, żeby działały ? Słyszałem, że graupnerowski nadajniki potrzebują "swoich" kwarcy. Czy w takim razie lepiej, żebym kupił mini kwarc (jeśli takie graupner w ogóle robi) na 83 kanał i sie tego trzymał, czy lepiej kupić nowy kwarc do nadajnika na jakiś wybrany - już dozwolony kanał do latania ? Pytanie - czy wtedy wszystko będzie grać i buczeć jak nalezy ;)

Link to comment
Share on other sites

ale teraz żartujesz, czy serio mówisz ? :P Nigdy sie z tym nie bawiłem ani interesowałem tym, zawsze uzywałem tego samego zestawu - takiego jak kupiłem. czyli MC10 + R700 i 83ch - nigdy nic nie zmieniałem, tylko do innych modeli przekładałem :P.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa kwarcu załatwiona - kupiłem sobie nadawczego na kanał 55 :P. Teraz pytanie - czy EPP 8 a 9 mm to duża różnica ? 9mm nie potrafie znaleźć, natomist 8mm jest. Będzie dużo mniej sztywne, niż jakby miał ten milimetr więcej ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

... dużo mniej...

Hm... ciekawie to brzmi.Nie powinno być jakiś dużych kłopotów z powodu tego 1 mm.
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że EPP można malować wszystkim. Jednak jaki rodzaj farby będzie najtanszy a jednoczesniej najlepszy ? ;). Chce mieć tylko jakieś najprostsze malowania - byleby odróżnić góre od dołu...;)

Link to comment
Share on other sites

No, model wczoraj powycinany, dzisiaj troche posklejany - mam tylko pytanie, jak grzać EPP, żeby można go było wyprostować ? skrzydło mam troche zwichrowane (chyba przez to, że pręt węglowy był za ciasno, przegięło je w drugą strone) i trzeba by to naprawic ;).

Link to comment
Share on other sites

No, to by było na tyle:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Farba to lakier akrylowy + barwniki (tylko to miałem). Kolory wyszły super - niestety z racji takiej, a nie innej farby - przesiąkło delikatnie na drugą strone... :(((. Wygląda troszke (z bliska) jakby brudny był... no ale co zrobić :(. Popychacze to węgiel 2mm - przy serwie Zetka przyklejona na CA a z drugiej strony termokurczka. Teraz zostało mi już tylko przykręcić silnik, przykleić rzepy na akumulator i można latać ;).

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej zauważyłem tylko, że popychacze są za miękkie - to zmieniłem. Teraz zauważyłem inny problem - lotki nie wychylają sie równocześnie o tyle samo. Do góry idzie o 3cm, to druga o 2cm w dół (w drugą strone to samo). Orczyki z prętu węglowego w lotkach są zamontowane pod kątem, tak żeby wypadł nad osią obrotu. Połączone termokurczką. Co tutaj jeszcze można poprawić ?

PS. A co jeszcze dziwniejsze... wychylenia w dół kończą sie na 2,5cm. W góre 6,5cm.

Link to comment
Share on other sites

Na którym oczku masz na orczyku serwa zamocowany popychacz ? I tak samo na którym oczku przy sterze? Być może to jest powodem. Napisz potem napiszę Ci co dalej robić. Sprawdzałeś czy popychacze są równe? Czy odległość od krawędzi lotki do zawiasu jest taka sama? Może któreś masz wklejone pod innym kątem i dlatego tak się dzieje. Ale moim zdaniem wina leży po stronie mocowania na orczykach.

Czekam na odpowiedz.

 

P.S: Wychylenia masz takie same na aparaturze ustawione?

Link to comment
Share on other sites

Co tutaj jeszcze można poprawić ?

Wyszło Ci niechcący różnicowe wychylenie lotek.

Można zniwelować ustawieniami aparatury, albo przesuń otwory w orczyku serwa bardziej do przodu, albo orczyki w lotkach do tyłu. To piewsze będzie chyba łatwiejsze.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.