Skocz do zawartości

Wybór regulatora BL 30A.


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem niedawno o niezbyt szczęśliwej próbie oblotu motoszybowca, która zaczeła się od ... spalenia regulatora. Poleciała cała jedna faza, łącznie 4 tranzystory się upiekły.

 

Musze kupić nowy regulator i mam 3 kandydatów.

 

PowerHD 30A (najdroższy z tych trzech, ale nie znam firmy)

RC Smart Brushless 30A (najtańszy i też nie znam tej firmy)

TP Mag-8 30A (ew. 40A) (pośrodku, ale ma najsłabszy BEC, tylko 1,5A wobec 3A pozostałych i to taki mi się spalił).

 

Do tego, po namyśle dorzucę jeszcze:

Pulso DL 33A (BEC 2A, najdroższy z całej puli)

 

Co byście z tego wybrali?

Są to oferty z mojego "ulubionego" sklepu, czyli tam, gdzie najczęściej kupuje + z "modelarni.pl" gdzie mam blisko osobiście wyskoczyć. Nie chcę się bawić w zakupy zagraniczne dla jednego regla, ani zakładać kont w 20 sklepach z tego samego powodu.

Dlatego wybrałem modele tanie, i najłatwiej dla mnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary na razie leży. Nie mam sprzętu i doświadczenia w lutowaniu SMD.

Zrobię zdjęcia i wrzucę, jeśli ktoś by chciał to sobie obejrzeć. :wink:

 

Zobaczymy, dostałem ofertę na PW na Turnigy 30A. Ale dopiero w sobotę będę mógł odpowiedzieć. Akurat ten tydzień mam dyżury w pracy po 16h + 2h na dojazdy, a spać kiedyś trzeba. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulso miałem i faktycznie, był taki "lepiej wykonany", ale i tak się spalił od lekkiego przeciążenia - wystarczyło przytarte łożysko w silniku. Lepszy jest Pulso 40A. Ma tyle samo tranzystorów, co 60A :idea:

 

Czy ten Turnigy to wersja z BEC impulsowym? Jesli tak, to byłby najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.