Skocz do zawartości

Assan zasieg krótka/dluga antena ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie do mnie z Hobbycity moduł nadawczy do mojego JR wraz z dwoma odbiornikami z krótkimi antenkami (były w komplecie). W tym sklepie sa tez wersje tych samych odbiorników z dlugimi antenkami, a nie bardzo moge znalezc informacje jak to rzutuje na zasieg. W opisach zarówno tych z krotkimi jaki i z dlugimi antenami jest podany taki sam zasieg 300-800 m co wydaje mi sie nieco dziwne. Jak to jest faktycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem ich jeszzce w reku, ale domyslam sie w takim razie ze te z dluga anteną maja to rozwiazane tak ze jest 27 cm kabelka w ekranie, a ostatnie 3 cm kabla jest gołe i to właśnie działa jak faktyczna antena. To by wszystko tlumaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie antenki są do modeli np z węglowymi kadłubami, po to by wyprowadzić antenę na zewnątrz. Efektywna antena to tylko 3 końcowe centymetry. Więc nie ma różnicy w zasięgu.

Dokładnie, jedne i drugie są pełnozasięgowe. Ostatnio wsadziłem Assana do mojego JR i kurcze - rewelacja. Poprzednio miałem syntezę 35Mhz i czasami były jakieś zakłócenia, szczególnie z odbiornikami Corony (te z syntezą). Idealnie wszystko chodziło na odbiornikach JR, np: JR RS10DS, ale duży i drogi. Po zainstalowaniu assana, nie ma żadnych zakłóceń do granicy widoczności modelu. Jedyny minus to taki, że, po położeniu radio opiera się o antenkę, powoduje to zginanie płytki w module. W tej chwili mam styropianową podkładkę, ale wymienię na antenkę z przedłużką i zamontuję ją w miejsce oryginalnej anteny na 35Mhz.

 

Antenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.