Jump to content

Assan zasieg krótka/dluga antena ?


Piotter

Recommended Posts

Idzie do mnie z Hobbycity moduł nadawczy do mojego JR wraz z dwoma odbiornikami z krótkimi antenkami (były w komplecie). W tym sklepie sa tez wersje tych samych odbiorników z dlugimi antenkami, a nie bardzo moge znalezc informacje jak to rzutuje na zasieg. W opisach zarówno tych z krotkimi jaki i z dlugimi antenami jest podany taki sam zasieg 300-800 m co wydaje mi sie nieco dziwne. Jak to jest faktycznie ?

Link to comment
Share on other sites

Nie mialem ich jeszzce w reku, ale domyslam sie w takim razie ze te z dluga anteną maja to rozwiazane tak ze jest 27 cm kabelka w ekranie, a ostatnie 3 cm kabla jest gołe i to właśnie działa jak faktyczna antena. To by wszystko tlumaczyło.

Link to comment
Share on other sites

Długie antenki są do modeli np z węglowymi kadłubami, po to by wyprowadzić antenę na zewnątrz. Efektywna antena to tylko 3 końcowe centymetry. Więc nie ma różnicy w zasięgu.

Dokładnie, jedne i drugie są pełnozasięgowe. Ostatnio wsadziłem Assana do mojego JR i kurcze - rewelacja. Poprzednio miałem syntezę 35Mhz i czasami były jakieś zakłócenia, szczególnie z odbiornikami Corony (te z syntezą). Idealnie wszystko chodziło na odbiornikach JR, np: JR RS10DS, ale duży i drogi. Po zainstalowaniu assana, nie ma żadnych zakłóceń do granicy widoczności modelu. Jedyny minus to taki, że, po położeniu radio opiera się o antenkę, powoduje to zginanie płytki w module. W tej chwili mam styropianową podkładkę, ale wymienię na antenkę z przedłużką i zamontuję ją w miejsce oryginalnej anteny na 35Mhz.

 

Antenka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.