Jump to content

Wybór modelu depronowego


pawel66

Recommended Posts

Posted

Kupiłem taki model http://www.sklep.rcmodelsport.pl/index.php?products=product&prod_id=7924 używany

 

i pod jego wyposażenie che dobrać plany modelu

 

model został 2 razy poważnie rozbity i naprawiony przez brawurę i głupotę ale ogólnie lata nim mi sie niepewnie - jest za szybki

 

wiec jakiego modelu teraz oczekuje?

 

wolniejszego depronowego najlepiej jakiegoś 2 płata np pitts a jak nie to dowolny ładny górnopłat :mrgreen:

 

Temat może być zbiorem linków do planów i porad modeli o jakich wspomniałem

 

Z góry dziękuję

Posted

i pod jego wyposażenie che dobrać plany modelu

Producent podaje niewiele informacji na temat wyposażenia, 90% modeli można opisać w taki sposób:

W zestawie:

Gotowy do lotu model z serwomechanizmami, regulatorem i silnikiem bezszczotkowym,

Aparatura: 4-kanałowa 35MHz

Akumulator Li-Po

Ładowarka z balancerem (zasilanie 12V).

 

To jest RTF i chociaż jest dość drogi, nie wydaję mi się żeby wyposażenie było najwyższej jakości, więc polecał bym prostego górnopłata jak RWD-5 lub Toto-0 lub 1. Ja kierując się podobną polityką jak Ty i myśląc o akrobacjach zbudowałem metrowego dolnopłata z wyposażeniem z RTF i mam z nim teraz dużo problemów.

 

Temat może być zbiorem linków do planów i porad modeli o jakich wspomniałem

Poczytaj trochę forum, takich tematów jest mnóstwo.

 

Takich tematów jest już tutaj

Posted

na standardowym silniku model pnie sie do góry na 1/2 gazu, wazy kilogram wiec 2 kg będą wisieć na full gazie?? nie wiem w jaką wagę celować

 

marzy mi sie pitts, znalazł ktoś plany bo ja tylko deski znajduje;/

Posted

wolniejszego depronowego najlepiej jakiegoś 2 płata np pitts a jak nie to dowolny ładny górnopłat

hmmm a może jakiś RWD , toto , nemo itp.

Nie masz pojęcia co i jak i nie wiesz co chesz :mrgreen: ,ale jak zrobisz jakiegoś pitts'a i będziasz latał na 1/3 gazu to też bedzie wolno latał :wink:

Posted

jak zrobisz jakiegoś pitts'a i będziasz latał na 1/3 gazu to też bedzie wolno latał :wink:

 

właśnie o to mi chodzi :P teraz mam w modelu obciążenie 35.16 g/dm? więc duzo :|

 

ma ktoś gdzieś jakieś plany? :lol:

Guest Anonymous
Posted

Szukałeś coś kiedyś? czy tylko pytasz o byle co?!

Na Google jest pełno planów.

Posted

A masz, niech stracę.

 

Wsadzasz wtyczkę od listwy, do której masz podlączony komputer i urządzenia z nim związane do kontaktu. To takie pudełeczko w ścianie z dwoma dziurami.

Włączasz komputer.

Bierzesz myszkę do ręki.

Klikając dwa razy lewym przyciskiem myszki na ikonę na pulpicie otwierasz przeglądarkę.

Po otwarciu w polu gdzie wpisuje się adres, za pomocą klawiatury piszesz: www.profili2.com

Klikasz enter.

Myszką najeżdżasz na "plans and drawings"

Klikasz na to lewym przyciskiem myszki

Potem na Plans and drawings.

Widzisz takie coś jak " by name" ?

Koło tego możesz coś wpisać nazwę modelu.

Za pomacą klawiatury piszesz : PITTS

Klikasz enter.

Wyskakują Ci dwie strony planów. Wszystkie chyba w formacie dxf albo dwg.

Za pomocą umysłu, internetu, pieniędzy, kolegów, mamy, taty itd. załatwiasz sobie program który otworzy Ci rysunki w tym formacie.

Jak już masz go to go instalujesz. Instrukcje instalacji znajdziesz w pudelku w którym był ten program, lub sam sie domyślisz. Po zainstalowaniu otwierasz te rysunki tym programem. Także za jego pomocą je odpowiednio skalujesz, do takiej wielkości jaka Ci jest potrzebna. Zapisujesz je.

Teraz przydało by się mieć drukarkę. Jeśli ją masz, to pewnie potrafisz ją obsługiwać, więc tego etapu nie będe Ci już tlumaczył. Jeśli nie masz - płacząc, prosisz rodziców żeby Ci ją kupili. Jeśli to nie pomoże, idziesz do drukarni, w której drukują z takiego formatu jaki ty masz, płacisz, czekasz chwilkę, i wychodzisz z wydrukowanymi planami.

 

 

Proste, nie ? :D

Posted

nie mam bogatych starych :wink:

 

dzięki za pomoc wystarczył by mi link do stronki , nie znałem jej

Posted

jeżeli to wytnę to wystarczy posklejać i wyposażyć?

 

a to nie są modele z płaskim kadłubem? :oops:

Posted

Zobacz. Jeśli masz na planie wręgi kadłuba, to znaczy się że jest z nich zbudowany kadłub - czyli plaski nie jest.

 

 

To Twój pierwszy samodzielnie robiony model ?

Posted

no nie do końca zacząłem budować szybowiec ale przestałem chodzić na modelarnie i projekt upadł

 

skrzydła zbuduję bez problemu, problem jest z kadłubem (w szybowcu był gotowy) :roll: nie potrafię się połapać co i jak :oops: chyba potrzebnymi buildlog - poszukam czegoś na zagranicznych forach albo powiększę plany RWD by skazzo (tam trzeba tylko ustawić skalowanie na więcej procent? i wszystko się ładnie na stronach rozłoży?)

 

a co do modelu to w oko wpadł mi ultimate :mrgreen:

Posted

a co do modelu to w oko wpadł mi ultimate

to co bedzie pitts , ultek czy RWD a może nic, a piszesz tu tylko po to aby pisać ?

Posted

to zależy bo plany które mam nie są dla mnie zadowalające :| najlepiej by było jakbym sie podłączył pod jakiś istniejący wątek na forum i razem z nim budował :wink:

 

muszę jeszcze kupić depron :D i zastanawiam się ile tego wziasc

Guest Kuba.K
Posted

Podłącz sie pod ktoryś wątek z Konkursu. Duży wybór modeli i dokładnie opisane co i jak :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.