Skocz do zawartości

Fotorelacja z lotów


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Katana i diablo są moje i nimi latałem.

 

I dodam jeszcze przestrogę o której mówi się u nas często :) "nie stawaj na śmigle" i teraz wiem czemu.

 

Podczas jak silnik był włączony (na szczęście na małych obrotach) nie wiemy czemu ale wykręciło się śmigło i uderzyło jednego z naszych w brzuch. Nic się nie stało ale przecięło koszulkę jak skalpel no i skórę na brzuchu też. Na szczęście nic poważnego ale strach pomyśleć co by sie stało jakby trafiło w oko albo gdyby gaz był maksymalny.

Tak wiec, nigdy nie stawajcie na linii kręcącego się śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: Może nie tyle co nie stawać na lini śmigła ale przedewszystkim SPRAWDZIĆ czy śmigło jest zamocowane jak należy. Przecież sprawdzenie to PODSTAWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś miałęm przypadek kiedy nie dokręciłem śmigła i założyłem kołpak i wrzystko pięknia cacy. Chce odpalić silnik a tu śmigło się kręci a silnik nie :D Nagle sobie przypomniałem że nie dokręciłem śmigła :) Strach pomyśleć co by było gdyby śmigło było tak pół na pół dokręcone a silnik by odpalił... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było przykręcone :) I nie wiem czemu sie odkręciło :)

 

:shock: :shock: :shock: Może nie tyle co nie stawać na lini śmigła ale przedewszystkim SPRAWDZIĆ czy śmigło jest zamocowane jak należy. Przecież sprawdzenie to PODSTAWA!

 

Nam kiedyś się odkręcił wirnik od turbiny i to na pełnych obrotach był :) o dziwo nic sie nie stało. Nawet się nie połamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.