Skocz do zawartości

Język C


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

W dużych rozwiązaniach niestety użytkownika nie interesuje czy program wykona coś w 3ms czy 30 ms, ważne by był pewny i bezpieczny.

artee, jak kiedyś spędzisz noc sylwestrową w pracy, bo komuś też się tak wydawało, to zmienisz zdanie :evil:

Mało brakło, a udusiłbym gołymi rękami jednego kretyna z biura informatyki, który raz napisał taki wyjątkowo nieefektywny i czasochłonny kod. Na następny rok ta procedura końca roku była już mojego autorstwa. I wykonywała w 45 sekund to, co rok wcześniej mieliło się godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ano właśnie, o C mam na razie takie pojęcie że zaczałem poznawać funkcję while, if... jakiś kalkulator, celsjusze na fahrenheity, drzewko decyzyjne itp... dopiero 2 zajęcia miałem więc trochę nie bardzo wiem jak "coś bardziej ambitnego" ma poziom trudności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michala:

Trudno mi sie licytowac bo generalnie siedzę w pracy teraz (przez głupotę programistów) a rekord to poszedłem w piatek do pracy a wyszedłem w poniedziałek rano ;)

Rekordowe zapytanie które u nas działało to 18 godzina po optymalizacji 20 minut :)

Rekordowy SQL który widziałem ostatnio to bez formatowania 38KB a po formacie 150 KB ;) Dodajmy, że wszystko to aplikacje medyczne gdzie błąd to częstokroć milionowe procesy w stanach albo koleś dowiaduje się, że ma raka i to nie jego dziecko...

Fakt faktem niefektywny wcale nie oznacza czasochłonny i vice versa.

Po prostu tak jak wszędzie tworząc coś trzeba mieć troche oleju w głowie.

Niestety przyjmując osoby do pracy widzę, że co drugi to teraz programista i to z ambicjami :)

Nikt już nie pamięta wież Hanoi, Rolanda Wacławka i reprintów J. Bieleckiego ;)

 

Co do Grzecha:

Może jakiś kalkulator modelarski?

Niezbędne wzory znajdziesz u Papy Schiera :)

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie pamięta wież Hanoi, Rolanda Wacławka i reprintów J. Bieleckiego ;)

 

Tak jak nikt nie pamięta że drzewiej pisałeś kod przez kilka godzin.

Sto razy przeglądałeś każdą linię mając w świadomości fakt, że linkowanie i kompilacja trwają prawie pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Grzecha:

Może jakiś kalkulator modelarski?

Niezbędne wzory znajdziesz u Papy Schiera :)

 

Pozdrawiam

Artur

 

i to jest dobre! rozejrzę się za wzorami.

 

rozumiem że po prostu liczenie na podstawie wstawienia danych + jakaś prosta oprawa graficzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nikt nie pamięta że drzewiej pisałeś kod przez kilka godzin.

Sto razy przeglądałeś każdą linię mając w świadomości fakt, że linkowanie i kompilacja trwają prawie pół godziny.

Pisałem kiedyś w PL/I na Riad34 i musiałem sobie sam dysk przynieść , bułgarski, 15MB, 15KG wagi i zamontować + rezerwacja czasu na maszynie coś ok. 60 minut na dzień. To była motywacja ... :wink:

 

Edit: literówka + styl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.