Skocz do zawartości

Nowy nadajnik ( Lama V3 -> HK-450 )


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić nową aparaturę, gdyż planuję stopniowe przesiądnięcie się na HK-450.

 

Wiec stąd moje pytanie -

 

po 1. : Jaki nadajnik kupić miarę dobry i w miarę tani ?

po 2. : Czy Graupner MX-12 będzie sterować moją obecna LAMĄ V3 ?

po 3. : Czy do powyższej aparatury, żeby nią sterować jest potrzebny jakiś konkretny odbiornik ?

 

PS: W Lamie mam 6 kanałowy odbiornik E-sky'a.

 

Jeśli tak to dajcię proszę konkrety a nie kilka przykładów bo wtedy jest problem takiemu zielonemu wybrać ;\.

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. : Jaki nadajnik kupić miarę dobry i w miarę tani ?

po 2. : Czy Graupner MX-12 będzie sterować moją obecna LAMĄ V3 ?

po 3. : Czy do powyższej aparatury, żeby nią sterować jest potrzebny jakiś konkretny odbiornik ?

ad1. dobry !

ad2. tam MX-12 ma program heli

ad3. jeżeli kupisz mx-12 na pasmo 35MHz z kwarcem na kanał np. 63 to odbiornik też musisz mieć na pasmo 35MHz i kwarc odbiorczy na kanał 63.

 

Jeżeli kupisz mx-12 z syntezą to jesteś w stanie sterować modeli na każdym kanale w pasmie 35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. : Jaki nadajnik kupić miarę dobry i w miarę tani ?

po 2. : Czy Graupner MX-12 będzie sterować moją obecna LAMĄ V3 ?

po 3. : Czy do powyższej aparatury, żeby nią sterować jest potrzebny jakiś konkretny odbiornik ?

ad1. dobry !

ad2. tam MX-12 ma program heli

ad3. jeżeli kupisz mx-12 na pasmo 35MHz z kwarcem na kanał np. 63 to odbiornik też musisz mieć na pasmo 35MHz i kwarc odbiorczy na kanał 63.

 

Jeżeli kupisz mx-12 z syntezą to jesteś w stanie sterować modeli na każdym kanale w pasmie 35MHz.

Do lamy wcale nie jest potrzebna aparatura z programem heli, wystarczy zwykła aparatura 4 kanałowa. Wszystko mixuje już 4 in 1.

 

Sam latałem Lamą V3 na MX-12 i spisuje się świetnie ta konfiguracja. Z HK450 też poradzi sobie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawa oferta MX-16 w Nastiku i modele.sklep.pl bez odbiornika, za ok. 600zł.

Zupełnie inaczej się lata Lamą, na porządnej aparaturce. Sam mam swoją wbitą do pamięci.

 

Warto jednak na dzień dzisiejszy szukać wersji z syntezą. Znacznie upraszcza to życie, zwłaszcza, że odbiorniki z syntezą można mieć u nas za 120zł, a zza wielkiej wody nawet za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli kupię MX 12 z syntezą to do sterowania Lamą nie bede potrzebować kwarcy ani specjalnego odbiornika ?

 

Czyli wywnioskować można że MX 12 poradzi sobie z modelami od Lamy poprzez HBK , Belta aż do HK-450 ? I nie bede potrzebować dodatkowych odbiorników ? Bo zależy mi żeby cały czas latać na jednej tej samej aparaturze ( wiadomo że jak się obczaji jej funkcję to lepiej się uczy na innych modelach )

 

PS: Dzieki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli kupię MX 12 z syntezą to do sterowania Lamą nie bede potrzebować kwarcy ani specjalnego odbiornika ?

Będziesz nadal potrzebował kwarc do Lamy, bo w niej zostanie oryginalny 4in1. No i poustawianie Lamy na MX 12 jest trochę zakręcone :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawianiu wychyleń na aparaturze radzę nie przesadzać - przy ostrym skręcie potrafią się zderzyć łopaty dolne i górne :-) Przy trymrowaniu staraj się ustawić tarczę w idealnym poziomie, a potem w locie wprowadzać delikatne poprawki. Jeśli chodzi o obroty dookoła własnej osi to naogół trzeba ustawić, żeby łopaty dolne i górne obracały się idelnie równomiernie. Z doświadczenia jednak wiem, że lame po każdym rozłączeniu pakietu trzeba trymrować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki wielkie za info. Jak kupie radio to odewzwę sie w celach regulacji. ;)

Dzieki macie po punkcie za POMOC ;)

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.