Skocz do zawartości

Zagi poprawiła wynik na 1700m


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous
kefir, czy mi się wydaje czy prędkość w locie nurkowym jest zakłamywana? Ewidentnie widać, że przy wychodzeniu z nurkowania prędkość gwałtownie rośnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie patrząc na film jest to gdzieś koło Gdańska. Na tamtym obszarze jest TMA EPGD od 1050m AMSL. Więc przestrzeń G jest tylko do 1050m. Tak wynika z prawa lotniczego i przepisów. Myslał ktos o tym i o ewentualnym spotkaniem z jakimś samolotem komunikacyjnym?? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie patrząc na film jest to gdzieś koło Gdańska. Na tamtym obszarze jest TMA EPGD od 1050m AMSL. Więc przestrzeń G jest tylko do 1050m. Tak wynika z prawa lotniczego i przepisów. Myslał ktos o tym i o ewentualnym spotkaniem z jakimś samolotem komunikacyjnym?? :):)

Tak właśnie dzisiaj się dowiedziałem i zaprzestaje tak wysokich lotów :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu chce srostowac że ja nikogo nie nasyłałem zeby uświadomić. Tak samo nie mam nic przeciwko takiemu lataniu. Ale jak chce się latać tak wysoko trzeba bedzie sprawdzac gdzie sa strefy i do jakiej wysokości. Sam jestem szybownikiem i podejrzewam że jesli bym wleciał w taką strefe bezpodstawnie miał bym po licencji. Dlatego lepiej wiedzieć niż gdyby miało coś się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie dzisiaj się dowiedziałem i zaprzestaje tak wysokich lotów :(

Kefir. Takie widzenie sprawy jest po prostu postawieniem jej na głowie.

To tak jakbyś rezygnował z FPV. :( Wydaje mi się ,że latać trzeba nadal, nawet jeszcze wyżej i dalej - tylko robić to z głową i bezpiecznie , nie zapominając o innych użytkownikach przestrzeni. W przeciwnym razie będzie to takie spoczęcie na laurach a to do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam . Zyczę jeszcze wyższych lotów a bezpieczeństwo to oczywiście podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak właśnie dzisiaj się dowiedziałem i zaprzestaje tak wysokich lotów :(

Kefir. Takie widzenie sprawy jest po prostu postawieniem jej na głowie.

To tak jakbyś rezygnował z FPV. :( Wydaje mi się ,że latać trzeba nadal, nawet jeszcze wyżej i dalej - tylko robić to z głową i bezpiecznie , nie zapominając o innych użytkownikach przestrzeni. W przeciwnym razie będzie to takie spoczęcie na laurach a to do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam . Zyczę jeszcze wyższych lotów a bezpieczeństwo to oczywiście podstawa.

Napisałeś tylko robić to z głową i bezpiecznie ale niby jak mam to robić ?

Oczywiście będę nadal latał tyle że muszę znaleźć jakieś inne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

Kefir,

 

Mozesz latać nawet na 10 000m ale MUSI być to zgłoszone w Gdańsk INFO. Oni Ci powiedzą gdzie można latać i w jakich godzinach.

 

Jest to niestety jakaś tam biurokracja, ale gdybyś wpadł na jakiś komunikacyjny lot, pewnie skończyłoby się to paką w max wymiarze.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałeś tylko robić to z głową i bezpiecznie ale niby jak mam to robić ?

 

U mnie na lotnisku (Białystok) Takie extremalne loty mikrolotów uzgadnia się z kierownikiem lotów (aeroklubu). U Ciebie sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ "obok" masz duże lotnisko komunikacyjne. Ale strefy "C" i "G" na pewno gdzieś

niedaleko się kończą. Poza tymi strefami można latać bezpiecznie, byle by tylko nie zapominać o innych użytkownikach. Taka migracja z modelem na pewno będzie uciążliwa :( - no ale inaczej nie da się. Pozdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefir, obserwuje twoje loty i przyznam, że Ci kibicuje. Pomimo tego, że jako pilot zawodowy zdaje sobie sprawe jak mocno sie narażasz na konflikt z prawem. Uwierz mi, mialem przyjemnosc rozmawiac z czlonkami PKBWL, mam kilkoro znajomych w ULCU (bywam tam w miare regularnie) i naprawde musisz uważać. Wytarczy, że złośliwa osoba prześle link twojego filmu z bicia rekordu wysokości do kogoś z komórki prawnej ULC lub do biura prasowego Panstwowej komisji badan wypadkow lotniczych. Oni mają jak na dloni wspolrzędne geo. naniosą na mape i wyjdzie, że latałeś w TMA EPGD. Za bezprawne wtargnięcie w CTR lub niezgłoszony lot w TMA jest napewno grzywna i to surowa a w razie jakiegokolwiek incydentu lub zaistnialej przeslanki do wypadku - pozbawienie wolnosci do lat 5. Nie odbieraj tego jako straszenie bo tak jak pisalem we wstepie jestem pod wrazeniem twoich wyczynów, ale zabezpiecz się znajomością przepisów wykonywania lotów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bezprawne wtargnięcie w CTR lub niezgłoszony lot w TMA jest napewno grzywna i to surowa a w razie jakiegokolwiek incydentu lub zaistnialej przeslanki do wypadku - pozbawienie wolnosci do lat 5. Nie odbieraj tego jako straszenie bo tak jak pisalem we wstepie jestem pod wrazeniem twoich wyczynów, ale zabezpiecz się znajomością przepisów wykonywania lotów.

Pozdrawiam

Ta sprawa jest już "wałkowana" od dłuższego czasu. Zapewne osoby zainteresowane

lataniem FPV już wiedzą że tego typu błędy należy eliminować i dlatego nikt rozsądnie myślący nie będzie się pchał do stref dla niego zakazanych. Wiedzę zawartą w przytoczonym cytacie powinien posiadać każdy pilot FPV, jednakże - tak od razu - o pozbawieniu wolności? - to tylko może zniechęcić do danej formy latania a chyba nie o to tu chodzi. Jednakże wierzę w szczere intencje Twojego postu - ja również jestem zwolennikiem takiego latania. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.