Skocz do zawartości

KIT HK-450 i wyposażenie


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

Rafałgruszka popieram. Jak chcesz tanio i dobre to kup dwa jedno tanio drugie dobre. A tak jeśli chodzi o taniości to trex w wersji combo nie wychodzi drożej jak te wasze tanie wypociny a jakość jakże inna. Te serwa które proponujecie nawet do zwykłego latadła się nie nadają a co dopiero do heli. Ja na ogonie miałem hs 56 niby wolne ale parametry miało zgodne ze specyfikacją . Chinczycy piszą co chce klient, oby kupił. Porównujecie heliki , niby klon, jaki tani ( w zakupie, ale do wymiany śiamto tamto)…….. Kupujesz trexa i jak walniesz to masz pretensje tylko do siebie. Bo sprzęt na pewno nie nawali. Ani żyrko ani serwo ani jakaś tam ośka. A tu przeróbki, podróbki, kret bo coś tam i 200 zł w plecy. Polataj jakimś heli firmowym to zobaczysz różnice. Policz koszty końcowe, kret z winy sprzętu. I jeszcze jedno znudziło ci się heli masz do sprzedania heli jakiejś firmy i heli made In China. Odpowiedz sobie sam. Ja z zakupów z Chin wszystko wylądowało w koszu.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z taniości :D . Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

gucio, ile rozbiłeś helikopterów zanim nauczyłeś się nimi latać? Zalatujesz mi tu geniuszem nauki pilotażu. Trex w wersji Combo to koszt ponad 1000 PLN, a HK450 do lotu to koszt 450 PLN, a kupując CopterXa (przynajmniej klasę wyżej od HK450 - wszystko alu i rama węglowa) jakieś 550-600. Za różnicę można kupić dobrej jakości nadajnik, bynajmniej nie Chiński. A początkującemu pilotowi heli nie robi różnicy czy to TREX czy inny BELL, czy syfiaste HK450, bo i tak po krecie, niezależnie od maszyny trzeba sporo wymienić.

 

EDITED

 

Tanio wcale nie znaczy gorzej. Oczywiście jakość materiałów gorsza, zgodzę się bo widać to na oko oglądajac sklepowe wystawy. Dla moich potrzeb taka jakość jest idealna. A cena nieporównywalnie mniejsza. Heli może być nawet za 20k PLN - co mi za różnica jak i tak muszę się nauczyć latać, a każdy wie, że nauka latania heli jest droga, i chodzi bynajmniej o koszta części zamiennych.

 

Niemniej, jak mnie będzie stać, żeby iść do sklepu i lekką ręką wydać 1500 na kit śmigłowca, to zrobię to :)

 

Dodam, że serwo HXT900 nigdy mnie nie zawiodło, czy to w samolotach, czy w heli - nie latam nim długo, ale moje lądowania nie należą do lekkich. Nigdy nie połamałem w nim trybów, i elektronika też nie siadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt heli tanie niestety nie jest. Że ktoś liczy koszty i kupuje wedle swojej woli – ja tego nie ganię. Wyraziłem tylko swoja opinię, nie wszyscy muszą się z nią zgodzić- ponoć demokracja i każdy robi jak mu pasuje. Doceniam to że ktoś szuka tańszych rozwiązań, może kiedyś z nich skorzystam. Miałem 450, ale bardziej mnie relaksują samoloty- nie znaczy że kiedyś nie kupię 450( czasami mi szkoda że ją sprzedałem)takie mieszane uczucia. Strejla_u twoje poczynanie z tym heli śledzę od samego początku i nie piszę że robisz coś złego, wręcz przeciwnie, trzymam kciuki

Pozdrawiam Zdzisław

Ps:a geniuszem nie jestem rozwaliłem swojego heli kiedyś(ale fikołki robiłem i lot na plecach) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A początkującemu pilotowi heli nie robi różnicy czy to TREX czy inny BELL, czy syfiaste HK450, bo i tak po krecie, niezależnie od maszyny trzeba sporo wymienić.

tu się mylisz troszeczkę kolego...

kret wiąże się z wymianą:

wał główny

szpindel

łopaty

czasem belka ogonowa

(opis do mojego modelu)

 

hk450 z słabiutkim wyposażeniem + kret

wał główny

szpindel

łopaty

czasem belka ogonowa czyli to co w moim plus:

masę części z głowicy

zębatki w serwie/serwach

co daje masę niepotrzebnej pracy przy naprawię

Tanio wcale nie znaczy gorzej. Oczywiście jakość materiałów gorsza

to dlaczego żyrko HK kosztuje $14 a futaba ponad $100?? a oba niby są AVCS

chodzi bynajmniej o koszta części zamiennych.

mając heli z dobrymi serwami i cały w alu znacznie spadają ceny części po krecie

 

ja nie namawiam do kupna drogiego osprzętu tylko tłumaczę że się opłaca wydać więcej by później zaoszczędzić...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rafalgruszka podzielam Twoje zdanie.

 

Mi tutaj nasuwa się ciekawe powiedzenie "nie stać mnie na tanie rzeczy"

 

Nie wiem jak jest z heli bo dopiero chcę kupić ale zawsze podczas uderzenia w ziemie Alu wytrzyma więcej, mało tego coś co jest stabilne dobrze wykonane , aluminiowe części są na pewno dobrze wyważone czyli wydaję mi się, że i całość będzie dużo bardziej stabilniejsza.

 

 

Uważam że warto zainwestować a nawet jeśli nam się znudzi ktoś kupi nasz sprzęt bo będzie coś warty.

 

 

Może warto aby ktoś zrobił wycenę 2 Heli , Mianowicie :

 

 

1- HK 450

 

Wyliczył by ktoś tani zestaw który w oczach części użytkowników jest dobry na początek , doliczając podstawowe elementy do wymiany które przy pierwszym 100% krecie należy wymienić.

 

 

2-CopterX 450 V2

 

I tutaj można by wyliczcyć całkowity koszt lepszego ( Droższego zestawu ) + części zamienne.

 

 

zrobimy podsumowanie i w ten oto sposób wyłonimy co jest lepsze a co gorszę.

( mi też się to przyda bo chce kupić jakiś Heli , a i inni użytkownicy napewno chętnie popatrzą )

 

 

Miło było by gdyby ktoś to opisał bardzo jestem ciekaw różnicy w cenie i jakości.

 

 

Pozdrawiam Eski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być pewny że wyjdzie ci taniej.. Ja często robię zamówienia w Hobby. Niestety teraz jakoś mają gigantyczne opóźnienia.. Oczywiście jeśli będziesz chciał zrobić zamówienie tylko na samo wyposażenie, to się nie opłaci.. Lepiej kupić tam wszystko.. Wtedy tak.. Proszę. Oto symulacja zakupu:

 

Obrazek

 

Cena w $.. W przeliczeniu na PLN to jest około 339zł z przesyłką która idzie średnio 14 dni do Polski..

Z przesyłką super express wyjdzie około 410zł..

 

A oto potrzebne wyposażenie:

1. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10811 /1 szt

2. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662 / 4 szt

3. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9021 / 1 szt

4. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10113 / 1 szt

5. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6306 / 1 szt

6. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2164 / 1 szt

7. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9087 / 1szt

 

Zwróć uwagę, że proponowany model śmigłowca jest lepszej wersji, bo fabrycznie posiada już aluminiową głowicę i drobne detale.. A cena ta sama..

 

Przy czym ostatnia pozycja to nie żart.. Chińczyki doliczają karton do wagomiaru przesyłki..

 

/ ...nie ma za co.. ;) /

Pozdrawiam.

 

Mam pytanie:

 

Czy to wszytko co potrzebne mi do lotu? Mogę śmiało to kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żyro nie jest złe, sam na takim latam i na razie do prostych lotów wystarcza.

Jedyne co bym zmienił to serwo ogonowe na jakieś inne ale na tarczę HXT900 wystarczą spokojnie...

A..i nie zapomnij o duperelach takich jak zębatki, klej do śrub i inne drobne rzeczy bo z tym zawsze jest kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogonie dajesz serwo zeby sterowac skokiem wirnika ogonowego( dzieki temu masz obrot...) forum trzeba czytac

 

 

to coś to jest Regulator obrotow do silnika bezszczotkowego , popularnie nazywanego trójfazowym ( 3f)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw linki....

Będzie pasowało ale lepiej weź to z wyświetlaczem.....sam używam i jest bardzo dobre...

Po drugie widząc twoje posty nie wyobrażam sobie abyś dał radę złozyc, ustawic, ulotnic

i nie rozbic HK-450, ja swojego składałem 3 dni i bez niespodzianek przy budowie jak i oblocie się nie obyło.....uwierz, heliki to naprawdę ciężki kawał chleba....

I popraw "trochę" pisownię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.