Jump to content

Piotrek_SGM

Modelarz
 • Content Count

  601
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Piotrek_SGM last won the day on October 30 2018

Piotrek_SGM had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.sgm.siedlce.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Siedlce
 • Imię
  Piotrek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyżby to takie serwa? https://www.aliexpress.com/i/32879814449.html Używałeś już ich gdzieś? Jak wrażenia?
 2. Ktoś korzysta? Nadal sprawnie działa?
 3. Mam te drążki w X9D i.... działają. Chociaż czuć różnicę, to jakiejś ultra-precyzji ja nie zauważam. Chyba za słabo latam. Mam nadzieję, że są faktycznie niezniszczalne, bo fabryczne wytrzymały u mnie ok.100h.
 4. Powód był w pierwszym poście. Pomysł (nie mój) porzuciłem.
 5. Jesteśmy w dziale "benzyna" ;-]
 6. Hehe, chyba tak. Chociaż jeden przypadek nie potwierdza reguły. Dzięki. Zbieram opinie
 7. W samochodach git, ale ktoś tego używał w naszym sprzęcie? Może jest zbyt delikatny czy coś?
 8. Dzięki za odpowiedzi, kolega mi sugerował użycie tego specyfiku ale się jednak nie zdecydowałem.
 9. Czy specyfik typu "samostarter" w aerozolu może pomóc w uruchomieniu opornego silnika? Czy może to mieć negatywny wpływ na gaźnik/silnik? Proszę o konkretną odpowiedź jeśli ktoś używał i/lub ma wiedzę. Nie będziemy tu na razie wnikać co to za silnik i co mu dolega
 10. Z ekranem i Taranisem potwierdzam. Wkurzyłem się pewnego dnia, że mam porysowany ekran nie wiem od czego. Jak się dokładnie przyjrzałem to... była tam jeszcze folia. Ale ogólnie- masz rację, ciśnij dziada:)
 11. Pfmrc niezawodne Cieszymy się i brawa dla Rafała
 12. Dzięki za wszystkie uwagi. Jak coś skombinuję to się tu pochwalę. Poprzedni właściciel go sam wyrzucał (chociaż pewnie był trochę lżejszy). Mi brakuje doświadczenia z takim ciężkim EDF. Jak dotąd 3 z 4 startów u mnie było kiepskich, w tym crash jak powyżej.
 13. Tak, przyglądam się możliwym rozwiązaniom: 1) Z wózkiem może być ciężko bo jak wiesz nie mamy pasa jak stolnica. 2) O jakiejś "wyrzutni" jak na filmiku też myślałem, model ma więcej ciągu niż masy. To kusząca opcja przez swoją prostotę. 3) Hol gumowy. Pewne rozwiązanie, ale sporo dodatkowej "zabawy". 4) Mix 2 & 3 czyli taka katapulta operowana nogą. Jak ktoś używał osobiście rozwiązania nr 2 proszę o uwagi (kąt i długość wyrzutni vs rozmiary modelu, masa startowa vs ciąg, itp).
 14. Wiem, że wszyscy lubią "katastrofy" więc się też podzielę: Samolocik mocno używany, oblot poszedł okej, ale był za ciężki na tył. W drugim locie wyzerowałem trymer wysokości i przesunąłem pakiety do przodu. Chyba trochę za bardzo... model po w miarę niezłym wyrzucie momentalnie stanął poziomo, potem dziobem w dół. Jakbym zdjął gaz byłoby spoko, ale wiadomo - ułamki sekund, zła decyzja, zawahanie - sam nie wiedziałem chyba, czy lądować czy lecieć i przekombinowałem: https://youtu.be/e_0jIhhTkSg Model już naprawiony i bardzo fajnie lata, tylko ciężko znaleźć chętnego do wyrzutów https://www.youtube.com/watch?v=vqkvtou4xiA&feature=youtu.be
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.