Jump to content

Ładowanie Aurory 9


Marek_Cm

Recommended Posts

Ma może ktoś podobny problem, a może to nie problem tylko ta aparatura tak ma.

 

Ładowarka z zestawu: Hitec CG-S42 - dioda sygnałizująca na ładowarce świeci, aparatura ładuję się.

 

Gdy chcę naładować inną ładowarką to nie idzie. Podłączam wtyk do ładowarki (Dualsky N61) ładowarka wskazuję napięcie pakietu 0V. Mierzę zwykłym miernikiem na gnieździe w aparaturze 0V.

 

I tu jest to co mnie bardzo zastanawia. Dlaczego ładowarka Hiteca z zestawu ładuje pakiet, jak na gnieździe w aparaturze nie ma napięcia, chodzby nie było pakietu w aparaturze.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaki masz poziom doświadczenia i nie znam twojej wiedzy w zakresie elektrotechniki, także wybacz jeśli będę walił jak " koniowi na miedzy". :mrgreen:

1. Sprawdź czy na wtyczce z tej drugiej ładowarki masz właściwą polaryzację tzn + powinien być w środku.

2. Sprawdź czy średnica wewnętrznego otworu we wtyczce nie jest za duża ( wciąż mówimy o ładowarce tej drugiej), niedawno pożyczyłem na lotnisku inna i okazało się, że jest o kilka dziesiątych mm za duża średnica otworu i kontaktowało kiedy chciało

 

3 sprawdź wysokość kołka wtyczki, może być za krótki - miałem to samo jak kupiłem wtyczkę aby dorobić w swojej drugiej ładowarce, wtyczki dostępne w sklepach różnią się niestety średnicami otworów i wysokością samych kołków , czego nie sprawdziłem w sklepie , tylko poprosiłem o wtyczkę o tej średnicy. Poza tym spotkałem się z wtyczką, na której pierścień izolatora na koniuszku wtyczki (taki mały czarny plasticzek z dziurą) miał ponad 2 mm i też nie kontaktowało gniazdko.

4. Możliwe jest, że masz uszkodzone gniazdo ładowania, składa się ono zazwyczaj z trzech blaszek, z których 2 są tzw. przełączające, a więc do obwodu zasilania nadajnika albo jedna dołącza napięcie z pakietu nadajnika albo ( po wciśnięciu wtyczki na właściwą głębokość) końcówka wtyczki odpycha drugą z blaszek i odłącza się od tej podłączonej do obwodu zasilania nadajnika, podając jednocześnie napięcie z ładowarki do aku.

5. być może to kwestia złego wlutowania gniazda. Trzeba odkręcić tylną ściankę i dokładnie obejrzeć płytkę w miejscu lutowania, przy okazji możesz sprawdzić miernikiem czy gniazdo właściwie się przełącza i czy kołek wtyczki dochodzi jak należy. Dobrze by było popatrzeć jeszcze po ścieżkach aż do gniazdka aku. Może coś się trafi. No ale poza tym to pewnie masz ją na gwarancji, zatem nie ingeruj widocznie w apkę. Jeśli wszystko poza tym działa to może trzeba coś poszukać w menu ładowarki? ( a jaką masz w ogóle to może sprawdzę u siebie?)

 

 

Jakby co , to napisz jak Ci się uda to uruchomić, ok? Ciekaw jestem sam co jest naprawdę przyczyną takich objawów.

Pozdrawiam

Piotr

 

TEŻ MAM AURORE! JEST SUPER, Nie? :D

Link to comment
Share on other sites

Tak jak koledzy mówią pewnie jest dioda zabezpieczająca...

Tak samo jest w Opticu. Pozostaje ładowanie fabryczną ładowarką albo wyjmowanie pakietu do ładowania ładowarką procesorową na zewnątrz. Można też włączyć kabel typu Y między pakiet i złącze nadanika i ładować pakiet każdą ładowarką, po zdjęciu klapki zamykającej wnękę pakietu w nadajniku.

Czy to prawda, że Hitec daje do Aurory pakiet złożony z Eneloopów 2000mAh?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja walczyłem z Mx16s Graupnera - pomógł oryginalny Graupnera (22 zł) kabel do połączenia nadajnika z ładowarką (BC6 Bantama). Uniwersalny kabel (z wieloma wyjściami) nie działał - był komunikat o braku połączenia. Tak niestety bywa. Ale czy te zabezpieczenia są we wtyczkach?

Pozdrawiam AK

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.