Skocz do zawartości

Turnigy 9x + HeadTracker z HC


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czołem!

 

Najpierw rzucę dwoma linkami:

head tracker: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10994

nadajnik: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992&Product_Name=Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_Only_(Mode_2)

 

Czy istnieje jakiś sposób żeby podłączyć owy head tracker do nadajnika Turnigy 9x?

Jakiś adapterek, albo przejścióweczka...?

Czy wogole istnieje taka opcja w nadajniku Turnigy 9x, aby zmiksować wejście trenera z dowolnym innym kanałem?

W opisie headtrackera podają, że jest kompatybilny z następującymi nadajnikami:

FUTABA: (FF-7, FF-8, FF-9, T9Z, T12MZ, T14MZ)

Graupner: (MC20, MC24, MX22)

Multiplex transmitter: (Royal Evo, Cockpit SX, mc4000)

JR and other transmitters without programmable channel: (9303, 9X)

 

Było by to naprawdę budżetowe rozwiązanie, a przy 8/9 kanałach nadajnika Turnigy takie urządzenie fajny by rozbudowywało możliwości radia 9x.

 

Nie jestem biegły w sztuce elektronicznej, ani nigdy nie miałem nic innego Futaby niż serwa S3003 - które uważam za kiepskie - ale i tak nie mam odniesienia bo nie miałem innych serw standard :)

 

Pozdrawiam!

Szymon ;)

 

PS. Może kolega rafit podejmie rękawice? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Może kolega rafit podejmie rękawice? :D

Trzeba było zapytać w moim wątku :P, a tak muszę szukać po innych wątkach.

 

Lecz odpowiadając na serio. Musiałbym cokolwiek wiedzieć o tym urządzeniu (i nie mówię tu o Turnigy). Ogólnie da się, jeżeli generowany jest sygnał PPM.

 

O ile jednak wiem (a właśnie sprawdzałem łącząc 2 x turnigy) to można tak skonfigurować tą aparaturę nawet na oryginalnym sofcie. Na aparaturze "master" ustawiasz w menu TRAINER:

state: INH

kanały AUX (7 i 8 ) na NOR.

Teraz jeżeli nie dotykasz przełącznika Trainer, to kanały 1-6 są twoje, natomiast 7 i 8 są sterowane z gniazda trenera (w moim teście z drugiej Turnigy). Jeżeli ten tracker zachowuje się jak aparatura ucznia, to wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie moduły wkłada sie do Turnigy 9X :?: Webry :?: Bo ja coś kojarzę że JR :wink: Ale ktoś sprawdzi to się dowiemy.

 

Wiem jedno - nastepna aparatura jaka kupie to 9X a i pewno tracker również zakupię bo szkoda zabawy jak mozna mieć proste rozwiazanie za dobre pieniądze ... Tylko kiedy w HC będą odpowiednie moduły HK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale jakoś nic poza aparatura nie mam do zamówienia z r2hobbies ...

 

Nadal wiekszość rzeczy zamawiam z HC, dziwne dlaczego nadal go nie ma w ofercie ...

 

Wracając do tematu, po co bawić się w drążki i patyki jak prosto, tanio i łatwo to załatwić :wink:

 

To teraz kto ma i dlaczego się nie chwali :?:

 

edit: Przecież wiemy że Turnigy 9X to kopia JR'a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten headtracker to kompletna porazka. Zyroskopy dryfują tak ze trzeba go co chwile restartowac no chyba ze ktos moze obracac glowa wokół wlasnej osi. Lepiej zainwestowac wiecej w headtracker mifau'a. Jest to 3 osiowy magnetyczny HT - deklasuje wszystkie inne urzadzenia na rynku. Nie testowalismy go jeszcze na JR.

 

 

Kazdy inny HT jest tak cudownym urzadzeniem ze patyczki duzo lepiej sie sprawuja.

 

Pytanie zdecydowanie w zlym dziale postawione :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie dotyczyło kompatybilności urządzenia z nadajnikiem, więc uważam że postawione w dobrym dziale (nic o FPV nie pisałem) :) Odpowiedź na swoje pytanie uzyskałem. Na sprzęt za 150 Euro mnie nie stać, więc pozostanie tania alternatywa. Nie twierdzę że będę zadowolony, ale tak to już w życiu jest, że człowiek nie zawsze ma to co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno - nastepna aparatura jaka kupie to 9X a i pewno tracker również zakupię bo szkoda zabawy jak mozna mieć proste rozwiazanie za dobre pieniądze ... Tylko kiedy w HC będą odpowiednie moduły HK ...

Ostatnio pisałem maila w sprawie modułów HK. Odpowiedź - nie spodziewają się ich mieć w przeciągu 3 miesięcy. Co może znaczyć, że może nie będzie ich wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.