Skocz do zawartości

utwardzenie sklejki


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie bardzo mam dostęp do narzędzi. Postanowiłem wykonać wzorniki żeberek skrzydeł ze sklejki 2mm. Żebra mają być 1mm sklejka i 1.5mm balsa, teraz moje pytanie odnośnie usztywnienia tych wzorników. Chciałbym aby przydały się jeszcze kiedyś i żeby przy szlifowaniu żeberek nie zeszlifować za bardzo wzorników. Czym pokryć te wzorniki aby nie zmienił się znacząco ich profil ale żeby były bardziej że tak powiem twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w sumie każda blacha - aluminiowa, stalowa, ocynkowana będzie dobra; aby tylko była prosta i odpowiednio sztywna (grubość)...

Do tego dwie śruby odpowiedniej długości z nakrętkami lub dwa kawałki nagwintowanej obustronnie elektrody. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepiej balcha stalowa co najmniej 10 mm i do tego zahartowana!!!

To oczywiście żart :D

piotrf3j/m ma w rację sklejka w zupełności wystarczy, a wzorniki są po to aby do nich dopasować resztę, a nie żeby je szlifować :evil: Cały wic polega na tym!!! Zaznaczenie przez instruktora krawędzi mazakiem nie miało na celu ich zabezpieczania a jedynie dobitnego pokazania młodemu gdzie spieprzył robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zamiast blachy można też użyć laminatu, np elektronicznego bez warstwy miedzi. Z doświadczenia wiem, że kiepsko się to szlifuje papierem ściernym, bo nieraz postrzępiłem brzeg płytki i próbowałem go podrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kombinacje ze szlifowaniem żeber w bloczku już kiedyś pokazywałem ale przypomnę .Robię wzorniki( sklejka )oczywiście w zespole i tak je wiercę pod szprychę razem z odsadzeniami (widac chociaz kiepsko na fotce) a potem szlifuję wałkiem na tokarce ,mozna na wiertarce . Wałek zrobiony jest z okładzin tekstolitowych a w środku sklejka (2 x 18 mm) oklejona papierem ściernym .Mam przygotowanych kilka wałków .Do szlifowania pod keson -wystaje papier ścierny na grubość kesonu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.