Skocz do zawartości

Jakość zestawu nożyków


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie powiem Ci nic o jakości tych ostrzy, ale powiem Ci co ja bym zrobił gdybym miał kupować teraz nożyki. Kupiłbym sam uchwyt do ostrzy (czyli to co się trzyma w ręce ;) ) aluminiowy, dobrej jakości, a ostrza dokupiłbym oddzielnie. Za ostrza chirurgiczne bardzo dobrej jakości zapłaciłem 0,4 PLN/sztukę. Są cholernie ostre, i pozostają takie całkiem długo. Można nabyć w sklepach z akcesoriami medycznymi. Jak u mnie w mieścinie takie są, to w Krk albo Stalowej też na pewno są ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobry uchwyt. A ostrza to już się dokupuje wg potrzeby i uznania. Od pewności trzymania uchwytu w rekach oraz zamocowania ostrza zależy komfort pracy i też nasze bezpieczeństwo (żeby się nie pociąć). Ja mam coś takiego:

Dołączona grafika

W zupełności mi wystarcza :) Zdjęcie to przykład, najważniejsze żeby mocowanie ostrza było metalowe i dobrze trzymało. A na jakieś hiper super zestawy szkoda kasy. Juz to przetrenowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci powiem że widziałem wczoraj w castoramie taki zestaw nożyków precyzyjnych wiem że ich tam całkiem sporo było w plastikowym opakowaniu dwustronnym po 22 albo 27zl. Wyglądały przyzwoicie. a o tych nożykach chirurgicznych nie wiedziałem. A ten uchwyt kupuje się tam gdzie ostrza chirurgiczne? W ogóle jutro aż poszukam takiego sklepu w szczecinie bo jak na razie żaden mi się nie kojarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uchwyt można zakupić w sklepie z art med. Tylko, że zawsze jak ja się zapytuję, to akurat nie ma :)Ja posiadam taki sam uchwyt jak DarekRG, a nawet 3 takie uchwyty. Mają one jednak wadę - nie każdy typ nożyków do nich pasuje. Niektóre ostrza mają szerszy uchwyt mocujący i zwyczajnie nie mieszczą się do otworu w rękojeści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne spostrzeżenie. Ale na szczęście wszystkie ostrza jakie stosuję mieszczą się bez problemu. Rano podam szerokość mocowania, ale to standard. I myślę o dokupieniu jeszcze jednego takiego uchwytu co mam, dla wygody, żeby nie przekładać co chwila ostrzy bo stosuje kilka rodzajów w zależności co się tnie, skrobie, czy robi otwory pod zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem za dychę z wysyłką, więc tanie jak barszcz :P hehe

np:

https://ssl.allegro.pl/item963729318_nozyk_skalpel_modelarski_3_ostrza_met_uchwyt.html#gallery

Akurat tego co ja mam w tej chwili nie ma. Ale wystarczy w dziale motelarstwo wpisać hasło nożyk, skalpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Polsce będzie to koszt kilka - kilkanaście PLN, ogólnie nie opłaca się sprowadzać z Chin, a że często nie ma co do paczki z Chin dołożyć, to się dokłada to skalpel, to inną pierdółkę. W ten oto sposób mam już ich 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Polszcze za 6 PLN idzie kupić 2 uchwyty i kilkanaście ostrzy, które przy okazji są fabrycznie tępe, a plastikowe mocowania nożyków ukręca się po 2 razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item966236834_skalpele_10_10a11_20_21_22_23_24_wys_0_zl_gratis.html

http://www.allegro.pl/item965173664_ostrza_skalpel_sterylne_jednorazowe_warszawa.html

 

100 szt ostrzy za 21-24zł, a można upolować przeterminowane za 1/2-1/3 ceny.

Swojego czasu kupiłem 600 szt. i mam święty spokój. Do twardszych materiałów warto użyć jak pisali koledzy oprawki do ostrzy modelarskich. Ta medyczna nie jest bardzo stabilna przy większych naciskach (ale do depronu, balsy 1-2mm są OK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kwestia jak je uzywasz bo do wkretow uzywam srubokretow , a laminat tne dremelkiem

Czasami mam wrażenie, że robisz z ludzi debili, chociaż nimi nie są... :roll: Ja do wkrętów używam szczotki od WC a z laminatem jeżdżę do tartaku.

 

Wyraziłem swoją opinię, na temat tych nożyków, kupiłem taki zestaw w Auchanie, z dwoma uchwytami i podobną ilością ostrzy, tyle że pojedynczych. W małym uchwycie gwint zerwał się po 2 razach, duży wytrzymał dłużej, bo jakieś 5-6 razy. O ostrzach szkoda się wypowiadać - kilka pociągnięć po depronie, i już zaczynają strzępić materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalem fotke ze uchwyty sa cale po polroku ciecia nimi

co mi sie ma ukrecic aluminium bo plastik tylko sciska noze

 

Czasami mam wrazenie ze jestes Omnibusem :wink:

Ja sie wypowiedzialem ile kosztuja w Angli i ze sa dobre , dodalem nawet fotke

Ty napisales ze sa be bo to i tamto i jeszcze chcesz mi ublizyc

Ale Szymonie za stary jestem by sie takimi tekstami przejmowac .

 

Ps jak zglaszasz posty to racz odpowiedziec co z nimi nie tak na zadane pytanie

jesli nie , to nie zglaszaj :?

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fajnie, zazdroszczę Ci Twoich nożyków. Na angielski rynek muszą produkować lepsze, bo do Polski Chińczyki się nie postarały.

jeszcze chcesz mi ublizyc

Widzisz, między nami jest ta różnica, że ja jak coś myślę, to to mówię/piszę, a nie staram się kogoś po kryjomu robić debila ;] (bynajmniej nie takiego od depronu)

 

Co do zgłaszania postów, jesteś po zielonej stronie mocy więc widzisz jak to jest, kiedy serki nie odpisują ;] Można to w łatwy sposób poprawić dodając formularz określenia powodu. A że go nie ma, to widocznie jest niepotrzebny.

 

Ja napiszę jeszcze raz - wg mnie tylko solidne aluminiowe uchwyty, które kosztuję tyle co nic, i chirurgiczne ostrza, które kosztują jeszcze mnie. Tyle w temacie ode mnie. I uprzedzając Jan Twoją reakcję na mojego posta, nie sil się jakoś wyszukanie na odpowiedź, możesz walnąć prosto z mostu, i tak Ci nie odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Miałem te noże co Janosik72 i są badziewne ponieważ te plastikowe uchwyty na ostrza okręcają się przy gwincie. Nie da się mocno i pewnie zainstalować w tych uchwytach żadnego ostrza. Dla mnie totalny badziew. Co innego gdyby tych plastików nie było tylko mocowanie metalowe. Jak się tnie papier i folie to nic im nie będzie, ale jeśli chcesz używać ich do obróbki czegoś więcej jak balsa i inne drewno to stanowczo odradzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.