Skocz do zawartości

Jakość zestawu nożyków


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam takie plastikowe jak Janosik72, kupione w Tesco za 4 zł. Plastik nie trzyma porządnie ostrza, a dociągnąć nie można bo zerwie gwint.

Kupiłem inny, większy i droższy komplet z metalowymi obsadami i jest niebo a ziemia. Ten tani zostawiłem jako źródło ostrzy. Dodatkowy plus tego taniego, że duża rączka pasuje do brzeszczota Excel ( http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=138_144&products_id=1393 ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to co Wy tniecie tymi nozykami? bo ja balse do2-3 mm, folie do oklejania ,tasme do klejenia czasem scinam termokurczki, depron choc malo tam wole duzego stanleya i mam wsio OK

:roll:

ostzra chyba nie sa takie straszne i nie tepia sie co do uchwytow jak skrecilem to wlasnie sprawdzilem kombinerkami i tak dosc mocno pociaglrm urwalem plastik :( no ale podzczas ciecia taakich sil to nie uzywam bo bym przecial stol :mrgreen:

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że rozwaliłem już 3 cienkie uchwyty z kompletu pokazanego przez Janosika z racji "plastikowości" krytycznej części mocowania ostrza. Jak ktoś sobie kroi takimi cienką balsę to może starczy, ale mi się zdarzało złamać rączkę przy krojeniu kartonu do Małego Modelarza... No i ostrza z tego zestawu są miernej jakości w porównaniu do chirurgicznych. Wydaje mi się, że tak jak mówił strejla_u, warto skompletować sobie zestaw samemu.

 

Tutaj można się spokojnie wyposażyć:

przykładowe ostrze

pasująca rączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko kroję cienkimi ostrzami łamanymi firmy Mako, śmiem twierdzić, że są ostrzejsze od ostrzy chirurgicznych i dużo wolniej się tępią. Niezależnie jak bym ciał depron i tak się nie zadziera. Czy są jeszcze produkowane to nie wiem, są to ostrza niemieckie i mają już paręnaście lat za sobą :) Co do skalpeli to takie jak podał Janosik72 też miałem i wylądowały w koszu, a do mniejszych cięć używam takiego skalpela : http://www.swistak.pl/a2862151,PRECYZYJNY-SKALPEL-OLFA-AK-3.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikowe to u nas są podatki - to sie w kraju udało.... ( żart )

 

te ostrza sa do [ i tutaj pada słowo uważane czasem jako obraźliwe...]

 

wolę prawdziwą oprawkę metalową i prawdziwe skalpele

 

a te z markietów to że tak sobie pozwolę "prawie jak żywiec" :wink:

kiedyś myślałem że raz trafiłem bubla potem kupiłem ponownie w makro za 2,60 +-pln ... i tez była :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzam mam dwa takie komplety jak Janosik i prawie wszystkie plastyki się zerwały. Dorobiłem na tokarce z duralminium i spokój. Mam jeszcze OLFY i EXELA i tym sposobem nie muszę tak często przekręcać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się zrobił ostry koledzy :wink:

Ja miałem zestaw z biedronki za 6 zł. Za każdym razem odpadał z użytku jeden z uchwytów aż zostały same ostrza :) A jakież to było moje zdziwienie jak zobaczyłem w jednym ze sklepów modelarskich to samo barachło za 39,99zł. Przecierałem oczy i nie wierzyłem w to co mi się objawiło, a gdy już doszedłem po szoku do siebie w głowie zakotłowało się od myśli typu, jak ktoś takie G**** może sprzedawać z takie pieniądze!? A następnie pomyślałem ze smutkiem o tych co dali się nabrać na ten bubel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to ja też "pojadę" po tych nożykach z plastikowym zaciskiem.

Kupiłem ze dwa lata temu i oczywiście po krótkim czasie połamałem zaciski.

Ostatnio kupiłem je w biedronce po "okazji" za 4,99zł.Spadło mi otwarte pudełko na stół i wszystko się rozsypało a większość wpadła za stół w warsztacie(leżą tam to tej pory) Ale badziew :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkoda, że nie zajrzałem tutaj z miesiąc temu. Identyczny zestaw kupiłem w Brico za mniej niż 10 zł i jeszcze tego samego wieczora omal nie wbiło mi się w oko złamane ostrze a przy wymianie na inne oprawka nie wytrzymała mojego dokręcenia... bynajmniej nie kombinerkami ;)

Może jest tak jak ktoś wcześniej zauważył, na rynek angielski poszła lepsza partia albo u nas są podróbki.

 

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.