Skocz do zawartości

Wejście balansera Turnigy Accucell-6


TKC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że wiele osób ma wymienioną w temacie ładowarkę i ładuje LiPole z balanserem.

Możecie mnie uświadomić w jaki sposób należy poprawnie podłączyć pakiet do wejścia balansera? Chodzi mi o pinologię - producent ładowarki nie żadnego schematu czy chociażby opisu pinów w w/w wejściu (albo ja już oślepłem szukając czegoś na ten temat w sieci.)

Poniżej zdjęcie złączy ładowarki, z oznaczeniemi które przyjąłem, oraz schematyczny rysunek pakietu 6s1 (gdy będziemy "odcinać" ogniwa z prawej strony to będziemy schodzić do pakietów 5s1, 4s1...)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I tak na logikę złącze:

- a przeznaczone jest do pakietu 2s

- b - 3s

- c - 4s

- d - 5s

- e - 6s

 

Zakładam, że :

- skrajne piny każdego ze złącz to jest albo plus albo minus całego pakietu - ale który jest który?!,

- "środkowe" piny tych złącz to "odczepy" z pakietu - czyli punkty między ogniwami.

 

Jestem trochę skołowany ponieważ używam pakietów Pelikana gdzie producent dał złącze 5 pinowe (na szczęście w instrukcji jest pokazane co gdzie się znajduje).

Natomiast tutaj nic...( :ass: )

 

Po cichu przypuszczam, że od prawej strony złączy, czyli u1,v1...y1, będzie plus , podobnie jak przy złączu prądowym - ale to tylko takie przypuszczenie i wolał bym się upewnić żeby nie spalić ładowarki na dzień dobry...

 

Liczę na waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A1 - minus (czarny)

A3 - plus (czerwony)

Dzięki za informację, czyli odwrotnie niż podejrzewałem - zawsze miałem 50% sznansy na poprawne trafienie ;)

 

każdy pakiet ma wypustki na wtyczce które uniemożliwiają błędne wetknięcie wtyczki do balansera...

Tutaj sytuacja nie jest taka jednoznaczna, faktycznie nie można odwrotnie włożyć wtyczki do gniazda (no, przy odpowiedniej wprawie prawie wszystko jest możliwe) ale to jak już są zdefiniowane poszczególne piny to chyba własna interpretacja każdego producenta pakietu/ładowarki - w pakietach które posiadam - 2s1 pelikana, są zastosowane złacza 5 pinowe o konfiguracji: minus drugiego ogniwa,nc,nc,plus 2 ogniwa/minus 1 ogniwa, plus 1 ogniwa. (nc - oznacza nie podłączone). Gdy podłączysz tak skonfigurowane złącze do wejścia balansera Accucell'a- 6 to na 100% balanser nie będzie działał poprawnie.

 

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 - minus (czarny)

A3 - plus (czerwony)

Dzięki za informację, czyli odwrotnie niż podejrzewałem - zawsze miałem 50% sznansy na poprawne trafienie ;)

 

każdy pakiet ma wypustki na wtyczce które uniemożliwiają błędne wetknięcie wtyczki do balansera...

Tutaj sytuacja nie jest taka jednoznaczna, faktycznie nie można odwrotnie włożyć wtyczki do gniazda (no, przy odpowiedniej wprawie prawie wszystko jest możliwe) ale to jak już są zdefiniowane poszczególne piny to chyba własna interpretacja każdego producenta pakietu/ładowarki - w pakietach które posiadam - 2s1 pelikana, są zastosowane złacza 5 pinowe o konfiguracji: minus drugiego ogniwa,nc,nc,plus 2 ogniwa/minus 1 ogniwa, plus 1 ogniwa. (nc - oznacza nie podłączone). Gdy podłączysz tak skonfigurowane złącze do wejścia balansera Accucell'a- 6 to na 100% balanser nie będzie działał poprawnie.

 

pozdrawiam

Tomasz

Powiem szczerze, że dopiero po zakupie pakietu 2S do aparatury spotkałem się z inną wtyczką od strony pakietu choć kolejność kabli w niej była jak najbardziej prawidłowa.

Mam sporo pakietów różnych firm (3S) i w każdym z nich wtyczka do balansera jest identyczna, rozkład kabli również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość uznanych producentów ma inne wtyczki, a często i inny układ pinów, np. PolyQuest, ThunderPower, Fullymax, Kokam, FlightPower. Podobnie sprawa wygląda ze złączami w ładowarkach/balanserach tych producentów. Dopiero Chińczykowie w miarę ujednolicili rynek, przede wszystkim masowością - tanimi pakietami dobrej jakości i bardzo tanimi ładowarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość uznanych producentów ma inne wtyczki, a i często inny układ pinów, np. PolyQuest, ThunderPower, Fullymax, Kokam, FlightPower. Podobnie sprawa wygląda ze złączami w ładowarkach/balanserach tych producentów. Dopiero Chińczykowie w miarę ujednolicili rynek, przede wszystkim masowością - tanimi pakietami dobrej jakości i bardzo tanimi ładowarkami.

Posiadam pakiety takich firm jak:

Dualsky, Turnigy, Rhino, Zippy - te mają identyczne końcówki i układ kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A1 - minus (czarny)

A3 - plus (czerwony)

 

każdy pakiet ma wypustki na wtyczce które uniemożliwiają błędne wetknięcie wtyczki do balansera...

Analogicznie rzecz biorąc dla baterii zrobionych z trzech pakietów.

b4 - plus (jeden pakiet)

b3 - drugi pakiet

b2 - trzeci pakiet

b1 - minus

 

Nie chce zepsuć ani baterii ani ładowarki więc się chce upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.