Jump to content

Renowacja zabytkowego roweru


Karol93

Recommended Posts

Witam ! :)

Jako że nadajnik spsuty, polatać nie dam rady - lecz jak widać za oknem, wiosna w pełni, a ja nadal bez roweru.... Na szczęście już nigdy więcej ! Tydzien temu zakupiłem rowerek marki Schwarzwald. Piasta Superior Archer - 3biegowa z 56roku, hamulce Brilliant, dynamo boschowskie, dzwonek napędzany kołem i licznik jak w motorze ! :).

Zapłaciłem za niego 300zł - wydaje mi sie że bardzo okazyjna cena ;). Wszystko jest w naprawde dobrym stanie (głównie naruszone są powłoki galwaniczne).

 

Niestety jednak - ktoś sie na nim przewrócił i skrzywił kierownice i podłużnice trzymające siodełko.... Na szczęście wszystko do naprawy ;).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Zdemontuj, wyczyść, wypoleruj i daj do ponownego chromowania lub niklowania. ;)

 

Poczekaj aż dojdziesz do mechaniki. Ja odnawiałem stary rower polskiej produkcji z lat 60-tych. Chyba się "Huragan" nazywał. Nic współczesnego nie pasowało. Części identyczne, ale wymiary inne. A wszystko już nie do użytku. Musiałem w końcu kupić kompletne koła. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Co do czyszczenia - kompresor mam i to bardzo dobry (tata używa do młota pneumatycznego) ale piaskarki brak... Czy taki pistolet wystarczy ? http://allegro.pl/item986219098_pistolet_do_piaskowania_piaskarka_reczna_odzysk.html

Ręcznie dotrzeć w niektóre miejsca aby coś wyczyscić jest prawie niemożliwe, a taką piaskarką zedrzeć wszystkie śmieciuchy można raz dwa, a pozniej tylko polerek ;).

Link to comment
Share on other sites

Zawsze chciałem mieć stary rower - to sie dorobiłem ;). Teraz trzeba przy nim troszke posiedzieć... Co do modelarstwa - nie zaniedbuje, tylko chwilowo mam inne zajęcie ;). Poza tym - tak czy siak aktualnie latać nie moge z powodu nadajnika... :( Tylko tyle co na uwięzi ;).

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest, tylko brak chęci przykręcenia kółek i pójścia z tym na jakieś boisko :P. Narty były gotowe, nic tylko latać, to mi śnieg stopniał....

Więcej robie niż latam....

Link to comment
Share on other sites

Już wiem, Ty chcesz na tym rowerze jeżdzić na lotnisko! A tak na poważnie pierwszy raz widzę kogoś kto restauruje stare rowery. Stare samochody, motocykle, radia, telewizory, no i antyki to widziałem.

Link to comment
Share on other sites

Maciej1996 - nie konwersja starego na nowy, tylko to jest odrestaurowywanie wszystkiego ! Większość powłok jest dość mocno zniszczona i wymaga przemalowania/przeniklowania. Wszystko zostaje stare chyba że sie rozsypuje w rękach (jak opony, pancerzyki itd) ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.