Jump to content

Renowacja zabytkowego roweru

Karol93

Recommended Posts

Witam ! :)

Jako że nadajnik spsuty, polatać nie dam rady - lecz jak widać za oknem, wiosna w pełni, a ja nadal bez roweru.... Na szczęście już nigdy więcej ! Tydzien temu zakupiłem rowerek marki Schwarzwald. Piasta Superior Archer - 3biegowa z 56roku, hamulce Brilliant, dynamo boschowskie, dzwonek napędzany kołem i licznik jak w motorze ! :).

Zapłaciłem za niego 300zł - wydaje mi sie że bardzo okazyjna cena ;). Wszystko jest w naprawde dobrym stanie (głównie naruszone są powłoki galwaniczne).

Niestety jednak - ktoś sie na nim przewrócił i skrzywił kierownice i podłużnice trzymające siodełko.... Na szczęście wszystko do naprawy ;).

Zdemontuj, wyczyść, wypoleruj i daj do ponownego chromowania lub niklowania. ;)

Poczekaj aż dojdziesz do mechaniki. Ja odnawiałem stary rower polskiej produkcji z lat 60-tych. Chyba się "Huragan" nazywał. Nic współczesnego nie pasowało. Części identyczne, ale wymiary inne. A wszystko już nie do użytku. Musiałem w końcu kupić kompletne koła. :wink:

Co do czyszczenia - kompresor mam i to bardzo dobry (tata używa do młota pneumatycznego) ale piaskarki brak... Czy taki pistolet wystarczy ? http://allegro.pl/item986219098_pistolet_do_piaskowania_piaskarka_reczna_odzysk.html

Ręcznie dotrzeć w niektóre miejsca aby coś wyczyscić jest prawie niemożliwe, a taką piaskarką zedrzeć wszystkie śmieciuchy można raz dwa, a pozniej tylko polerek ;).

Zawsze chciałem mieć stary rower - to sie dorobiłem ;). Teraz trzeba przy nim troszke posiedzieć... Co do modelarstwa - nie zaniedbuje, tylko chwilowo mam inne zajęcie ;). Poza tym - tak czy siak aktualnie latać nie moge z powodu nadajnika... :( Tylko tyle co na uwięzi ;).

Wszystko jest, tylko brak chęci przykręcenia kółek i pójścia z tym na jakieś boisko :P. Narty były gotowe, nic tylko latać, to mi śnieg stopniał....

Więcej robie niż latam....

Już wiem, Ty chcesz na tym rowerze jeżdzić na lotnisko! A tak na poważnie pierwszy raz widzę kogoś kto restauruje stare rowery. Stare samochody, motocykle, radia, telewizory, no i antyki to widziałem.

Maciej1996 - nie konwersja starego na nowy, tylko to jest odrestaurowywanie wszystkiego ! Większość powłok jest dość mocno zniszczona i wymaga przemalowania/przeniklowania. Wszystko zostaje stare chyba że sie rozsypuje w rękach (jak opony, pancerzyki itd) ;).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.