Skocz do zawartości

Renowacja zabytkowego roweru


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :)

Jako że nadajnik spsuty, polatać nie dam rady - lecz jak widać za oknem, wiosna w pełni, a ja nadal bez roweru.... Na szczęście już nigdy więcej ! Tydzien temu zakupiłem rowerek marki Schwarzwald. Piasta Superior Archer - 3biegowa z 56roku, hamulce Brilliant, dynamo boschowskie, dzwonek napędzany kołem i licznik jak w motorze ! :).

Zapłaciłem za niego 300zł - wydaje mi sie że bardzo okazyjna cena ;). Wszystko jest w naprawde dobrym stanie (głównie naruszone są powłoki galwaniczne).

 

Niestety jednak - ktoś sie na nim przewrócił i skrzywił kierownice i podłużnice trzymające siodełko.... Na szczęście wszystko do naprawy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj, wyczyść, wypoleruj i daj do ponownego chromowania lub niklowania. ;)

 

Poczekaj aż dojdziesz do mechaniki. Ja odnawiałem stary rower polskiej produkcji z lat 60-tych. Chyba się "Huragan" nazywał. Nic współczesnego nie pasowało. Części identyczne, ale wymiary inne. A wszystko już nie do użytku. Musiałem w końcu kupić kompletne koła. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia - kompresor mam i to bardzo dobry (tata używa do młota pneumatycznego) ale piaskarki brak... Czy taki pistolet wystarczy ? http://allegro.pl/item986219098_pistolet_do_piaskowania_piaskarka_reczna_odzysk.html

Ręcznie dotrzeć w niektóre miejsca aby coś wyczyscić jest prawie niemożliwe, a taką piaskarką zedrzeć wszystkie śmieciuchy można raz dwa, a pozniej tylko polerek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć stary rower - to sie dorobiłem ;). Teraz trzeba przy nim troszke posiedzieć... Co do modelarstwa - nie zaniedbuje, tylko chwilowo mam inne zajęcie ;). Poza tym - tak czy siak aktualnie latać nie moge z powodu nadajnika... :( Tylko tyle co na uwięzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej1996 - nie konwersja starego na nowy, tylko to jest odrestaurowywanie wszystkiego ! Większość powłok jest dość mocno zniszczona i wymaga przemalowania/przeniklowania. Wszystko zostaje stare chyba że sie rozsypuje w rękach (jak opony, pancerzyki itd) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.