Skocz do zawartości

Big Lama - Parę pytań


Xaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od niedawna mam big lame i już najprawdopodobniej padł mi aku. :? Ładowałem go zgodnie z instrukcją, a on padł po paru dniach. Migają obie diory na ładowarce i nic się nie dzieje. Mam tutaj pytanie jakie są dobre aku do big lamy i jak je poprawnie ładować tak mówiąc po ludzku bo jeśli robiąc wszystko zgodnie z instrukcją nie pomaga to ja już nie wiem :( Nie chce aku, które kosztuje 100zł a pozwoli się 10x załadować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zwykły oryginalny pakiecik na allegro i tyle. Nie opłaca się w E-sky ładować kupe kasy ; )

 

Migają obie diory na ładowarce i nic się nie dzieje.

czerwona powinna świcić nieprzerwanie, a zielona mrugać podczas ładowania. Gdy obie świecą to pakiet jest naładowany ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie świecą, a migają. Na balancerze pisze, że w takim przypadku "battery goes wrong" więc wychodzi na to, że nie da się załadować aku. A ten aku będzie dobry?

http://www.allegro.pl/item968196268_akumulator_lipo_900_mah_11_1v_15c_e_sky_big_lama.html

A i czy jest możliwość jakiejś regeneracji napuchniętego aku? Napuchł tylko trochę, ale balancer już sygnalizuje uszkodzony aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIpole nie lubią nadmiernego rozładowywania. Jesli choć raz rozładowałeś go za bardzo, to mogłeś go uszkodzić.

Niestety ten typ akumulatorów wymaga staranności i uwagi w użytkowaniu. Niewłaściwie używany może nawet eksplodować lub zapalić się. Ilość cykli ładowania nie ma tu nic do rzeczy. Pakiet o który się dba i właściwie traktuje pożyje nawet kilkaset cykli. Ale jeśli go potraktujesz źle i nierozważnie, może się uszkodzić w pierszym locie, lub przy pierwszym ładowaniu.

 

Mogły się też rozjechać cele. Musiałbyś pomierzyć dokładnie ich napięcia.

Dowolnym woltomierzem (np. marketowym multimetrem za 15zł) prądu stałego zmierz napięcia cel na złączu serwisowym. To ta biała wtyczka, podłączana do ładowarki.

Mierzysz 1 z 2, 2 z 3 i 3 z 4. Napięcia powinny być możliwie równe. Jeśli któaś z cel pokazuje poniżej 2,5V lub wyraźnie odstaje od pozostałych - pakiet jest uszkodzony.

Te pakiety źle znoszą też upadki. Na pewno go nigdzie nie wgniotłeś? Pakiet nie jest spuchnięty, tzn nie wygląda jak nadmuchany?

 

Miganie diód na ładowarce oznacza, że jest problem. Ale nie wiadomo, czy nie jest to problem na tyle mały, że da się go łatwo usunąć, czy też jest na tyle duzy, że lepiej zamknąć akumulator w ogniotrwałym opakowaniu i zanieść do utylizacji. :wink:

 

Przy zakupie wróć uwagę na rozmiary, szczególnie grubość i szerokość:

70x27x20mm Jeśli dwa ostatnie wymiary będą przekroczone, możesz po prostu nie włożyć pakietu do mocowania. E-sky zabezpieczył się przed zamiennikami, robiąc dość wąskie i długie pakiety. Nie łatwo znaleźć zamiennik.

 

Pakiet który podałeś to typowa chińszczyzna. Nie ma żadnej gwarancji, że jego parameetry są zgodne, lub chociaż zbliżone do tego, co pisze na pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obliczyć ile czasu wytrzymuje ten pakiecik przy zwykłych lotach i go nie nadwyrężać . Tzn . jak widzisz że słabnie to nie wyciskaj z niego 7 potów tylko wyląduj i naładuj pakiecik. Poza tym nie za ostro z nim . Tzn nie rzucać, uważać żeby nie spadł itp. Hmm.. Jeszcze ostrożnie na podłoże ( wiadomo mokra trawa, kałuża, błoto.. itp ) . Ktoś coś dołoży ? Bo pewnie to nie wszystko ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lama opada i nie ma już takiej samej mocy . jak latasz na jednym ustawieniu przepustnicy to to odczujesz bo jak bedziesz chcial mu dac troche mocy to on wtedy nie bedzie reagowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zasmuciliście. Ale cóż tak w życiu bywa. Mam już aku i teraz prosiłbym o radę. Jeszcze go nie używałem i mam 2 drogi, którą wybrać:

[1]: Po odpakowaniu podłączyć pod heli, polatać jakiś czas 5-6min, wyjąć, odczekać aż się ochłodzi(jakieś 30min) po czym podłączyć pod ładowanie. Całość zapętlać.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

[2]: Po odpakowaniu podłączyć pod ładowarkę(balancer), polatać jakiś czas 5-6min, wyjąć, odczekać aż się ochłodzi(jakieś 30min) po czym podłączyć pod ładowanie. Całość zapętlać.

____________

Wszelkie sugestie mile widziane, nie chce znów stracić pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.