Jump to content

Graupner MX-16s


Chriss

Recommended Posts

Chcesz żeby odliczał (5-4-3-2-1) czy chcesz żeby liczył (1-2-3-4-5)? Jeśli chcesz opcję 1, wejdź w Base Settings, kiedy wybierzesz opcję CLOCK masz na dole 2x SEL i opcję wyboru wyłącznika. Pierwszym SEL ustawiasz minuty, drugim SEL sekundy, wyłącznik to wiadomo :) Jako wyłącznik możesz wybrać drążek gazu. Ustawiasz czas, od jakiego ma się zacząć odliczanie i startujesz wyłącznikiem. Zatrzymujesz odliczanie przez przerzucenie wyłącznika, jeśli wyłącznikiem jest gaz to zegar zatrzymuje się po zdjęciu gazu do 0. Cały czas będzie Ci równicześnie działał zegar zliczający czas lotu, stopujesz go ESC a obydwa zegary zerujesz CLEAR.

 

Jeśli chcesz żeby radio po prostu liczyło czas, przypisz tylko wyłącznik. I już.

 

BTW. poszukaj sobie gdzies instrukcji, bo ustawienie zegara jest proste do wytłumaczenia, ale jak przyjdzie Ci zaprogramować model typu F3J, czy nawet DLG, gdzie masz klapy i kilka faz lotu, to bez instrukcji się zapłaczesz. A nie sądzę że znajdziesz kogos, kto będzie chciał tyle pisać ;)

Link to comment
Share on other sites

W jakim języku masz menu?

Minutnik znajduje się w drugiej zakładce (base set pozycja clock). Timer liczy w dół od zadanego czasu. Mozna go ustawić maksymalnie do 180min. Trzeba przypisać mu przycisk lub przełącznik aby można nim sterować. Czas resetuje się przyciskiem clear podczas gdy czas nie jest odliczany. Programujemy w ten sposób:

wybierasz pole set za pomocą przycisków programowania a następnie wybierasz select i tym sposobem ustawiasz pożądany czas. selectużywamy także do zatwierdzenia wprowadzanych wartości. Pół minuty przed końcem czasu nadajnik zacznie drzeć japę zmieniając modulację dźwięku co 10sekund.

Klawisza wiesz jak zaprogramować do włączania i wyłaniania timera?

Edit:

Zapomniał bym, jeżeli chcesz mieć zamiast timera stoper, to po przypisaniu przycisku sterującego minutnik, wartości odliczanych czasów ustaw na 00:00

 

P.s.

Fajna aparaturka, co nie? :jupi:

Trochę schodzi na rozpykanie wszystkiego jak to twój pierwszy komputerowy nadajnik, ale warto poświecić trochę czasu i kilka siwych włosów jak się je ma ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz żeby radio po prostu liczyło czas, przypisz tylko wyłącznik. I już.

 

Sory że tak jestem natarczywy, ale jak mozna przypisać przycisk. W intrukcji nie znalazłem. (może źle szukałem) ;/

Link to comment
Share on other sites

W instrukcji jest tylko trzeba poszukać. Jak będziesz na pozycji clock trzeba strzałkami (nad przyciskiem clear) przejść na pozycję zaraz po prawej (po lewej są dwie pozycje SEL, wtedy naciskasz przycisk na nadajniku SELECT i wyskoczy komunikat push desired switch into position ON; wtenczas używasz dowolnego przełącznika lub jak u mnie przycisku SW4/PB8 - wszytko zależy gdzie Ci będzie wygodniej ;) i to cała filozofia. Zwróć uwagę, że ustawiając pozycje przełącznika przed programowaniem, możesz sobie ustawić w jakiej pozycji będzie ON i OFF dla danej programowanej funkcji na wybranym przełączniku.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.