Skocz do zawartości

bagnet ustalający skrzydła - z jakiego materiału ??


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie niemal wszystko co dotyczy doradztwa zostało powiedziane przez kolegów. Dodam jeszcze jedną możliwośc ale to tylko dodatek nieco udziwniony niemniej spełniający warunki bagnetu ustalającego. Ustala wstępnie coś tam...

 

Drut sprężynowy fi 6 zeszlifowany na magnesówce- szlifowanie po 1 mm na stronę -

i oczywiście samodzielnie wykonana kuciapka zwana także pochwą .

 

Słowa bagnet ustalający wytłuściłem z uwagi na niecodzienną jak dla mnie terminologię . Ustalające to jak dla mnie są kołki,bolce,zaczepy,zatrzaski,blaszki, wycięcia itp,itd. Ustalające co ? Oczywiście pozycję (kąt zaklinowania) skrzydła w stosunku do reszty modelu. A tu myśl raczej oscyluje wokół bagnetu nośnego,głównego; słowem bagnetu. Słowo ustalający(pozycjonujący) jest u mnie zarezerwowane do ściśle określonej funkcji. Może komuś wyda się tzw. filozofowaniem na ten temat niemniej nie należę do pokolenia mówiącego tak ale...

2m model dałbym solidny drut fi 4 i gotowe albo i dwa po 4 jak ktoś będzie szalał po niebie w 4D. D w tym wypadku nie ma nic wspólnego z kierunkiem w przestrzeni.

No chyba ,że połówka skrzydła ma 2 m a wtedy to już inna bajka.

Przy okazji podawaj wagę modelu i jego zakładane przeznaczenie- g sie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.