Skocz do zawartości

Problem z pewną Panią :)


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z pewną panią, mianowicie tą :

 

Dołączona grafika

 

Widać ją na skrzydle. Za żadne skarby nie mogę jej wyciąć z tego szablonu aby powiększyć i wydrukować :/ Próbowałem w Gimpie, Corelu(nie za bardzo umiem się nim posługiwać). Może ktoś podjął by się wycięcia takiej panny z szablonu i przerobienia na grafikę wektorowa jej?? Tak chyba będzie można skalować bez utraty jakości obrazu. Szachownicę jakoś sobie samemu rozrysuje na kartce :ble: tylko z tą dziewczyną mam problem, z moim talentem artystycznym nie wyszło by to najlepiej :P Znajdzie się ktoś kot mi pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie masz tego w wyższej rozdzielczości? Bo to co wkleiłeś to się słabo nadaje do wycinania - można spróbować ale obawiam się że efekt będzie marny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corel - Menu Narzędzia - Menadżer obiektów (MO) - przycisk "dodaj nową warstwę".

Zaznaczasz pierwszą warstwę, przy drugiej odznaczasz ołówek.

Menu Plik - Importuj - wklejasz szablon z grafiką.

Wracasz do MO - Zamieniasz ołówki, czyli odznaczasz pierwszą warstwę, zaznaczasz ołówek przy drugiej warstwie.

Bierzesz z menu narzędzi "rysunek odręczny" i z niego wybierasz "Krzywe Beziera". Zdecydowanie krzywe będą lepsze :mrgreen:

Odrysowujesz Panią z jednej strony. Jak chcesz sprawdzić, jak ci wychodzi, wracasz do okienka MO i odznaczasz "oko" przy pierwszej warstwie.

Jak skończysz odrysowywać, odznaczasz oko przy pierwszej warstwie i narzędziem "kształt" modyfikujesz wierzchołki krzywych, by lepiej pasowały do szczegółów.

Jak skończysz, dajesz wypełnienie konturu na jednolity kolor. Zaznaczasz całą wektorową panią, z Menu Edycja bierzesz "Dublikuj Obiekt" pojawia się druga Pani. Przesuwasz ją w bok i z menu na górze odbijasz ją w poziomie. Masz dwie, odwrócone Panie, które możesz dowolnie skalować i drukować.

Pozostaje usunąć szablon i pierwszą warstwę. Można też w MO odznaczyć po prostu Oko i drukarkę oraz ołówek przy tej warstwie i tylko druga będzie drukowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale jak wspomniałem trzeba teraz posiedzieć nad edycją wierzchołków. Krzywe Beziera to takie mądre bestie, które możesz dopasowywac do swoich potrzeb. Możesz też definiować, czy wierzchołki mają być gładkimi przejściami między liniami, czy ostrymi załamaniami linii. Jest z tym trochę zabawy, ale da się zrobić. :wink:

 

A przy okazji, tu są koledzy, a nie "Pany"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian, resztę dopracuje wycinając :P

 

Chciałem wydrukować na odwrocie foli ale niestety nie dało rady, rolki ślizgały się po śliskiej powierzchni i źle sie drukowało, pewnie na innej drukarce dało by rade ale ja po prostu nakleję zwykłą kartkę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.