Skocz do zawartości

kleje


razor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał 3M Scotch-Weld DP460

 

Czy ten klej epoxy jest znacznie lepszy od innych? słyszałem że używa się go do klejenia np. ram rowerowych.

Ja słyszałem że kisiel lepiej trzyma ale na suchym tylko :wink:

 

Nie ma czegoś takiego jak klej znacznie lepszy od innych . Zwyczajnie takie coś nie istnieje .

By porównać konkretne kleje trzeba wiedzieć na jakie materiały mogą być aplikowane , w jakich warunkach itd...

jeden klej wymaga powierzchni porowatej inny znów lepiej trzyma się polerowanej.. jeden wytrzyma 300st. C inny minus 200 i uderzony się nie rozsypie..

Dlatego na rynku jest tyle rodzajów (typów?) klejów pozornie nie różniących się zbytnio.

 

A poza klejami dla detalistów są kleje przemysłowe ..

tam już jest wojna o każdy upierdliwy parametr

Loctite ma ok 1000 klejów w ofercie przemysłowej - zapewne 3M podobnie . Jeśli szukasz kleju do konkretnego zastosowania to kontaktuj się z handlowcami zaopatrującymi przemysł . Dobiorą co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.