Skocz do zawartości

Pakiet Li-Pol spuchnięty... chwilowo


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

nooo Ładziak wspinasz się po szczeblach kariery ja nadal jestem "zielony" :lol: co do lipoli używam dwóch marek fullymax i kokam te pierwsze są takie sobie mam 3 pakiety 1000mah które właśnie zaczynają padać ale mają juz rok i różne przejścia w 4 pakiecie fullymaxa 2250mah po kilku ładowaniach padła 1 cela spuchła niemiłosiernie właśnie będę ją wymieniał zobaczymy jak długo pożyją pozostałe kokamy mam 3 pakiety 2000mah pierwszy pakiet ma gdzies rok raz przez własną głupotę (oczywiście) rozładowałem go poniżej 2V na celę i do tej pory wchodzi w niego prawie 2000mah pozostałe dwa mają około pół roku wchodzi w nie przy ładowaniu około 2150mah wszystkie pakiety ładuję zawsze z balanserem osobiscie polecam kokamy pozatym po rozładowaniu kokamy sa dużo mniej rozjechane niż fullymaxy . Łoooo ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

U mnie sprawa wygląda tak, że gdyby A123 były dostępne w Polsce napewno bym już je miał u siebie.Co do lipoli, miałem li-pola GWS 1300mAh 11.1v 6C.Latałem na nim dość długo i wszystko było ok,ładowałem go bez balansera.Ładowarkę zrobiłem sam na dwóch LM 317.Napięcie końcowe ładowania ustawiłem na 12,55v (ustawione miernikiem labolatoryjnym firmy APPA).Wszystko było ok przez kilkadziesiąt ładowań.Niestety połamałem sobie dość wrednie nogę i przez rok nie latałem modelami, ale od czasu do czasu ładowałem i rozładowywałem mojego li-pola.Zdziwiłem sie więc troche jak po pierwszym locie w tym roku w tym li-polu spuchły wszystkie cele.Pociągnąłem z niego max 6A. no i lipol został zakopany.Kiepską cechą li-poli jest ich delikatna budowa i czasem można się zdziwić widząc swój pakiet po kretobiciu.Teraz zakupiłem pakiet 3e-model 1800 mAh 11.1v 10C.Nie silę się na pakiety znanych marek ponieważ po pierwszenie nie mam za dużo kasy na modelarstwo, a po drugie nie ciągnę z tego pakietu dużego prądu i mam nadzieje że ten sezon oblatam na nim.Kupię chyba jeszcze jeden taki , bo jest w miarę tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dodam od siebie co do pakietów 3E, że posiadam takie dwa, jeden 11,1V 1800 od ponad roku, używany śr. pare razy w miesiącu. Kilka dni temu po dłuższej przerwie w lataniu okazało się że jedno z ogniw jest lekko spuchnięte i miało "aż" 0,0V. Dwa pozostałe ok. Po zastanowieniu, to raczej bardziej moja wina niż pakietu,że się tak stało bo zostawiłem go chyba zbyt rozładowany :( Ale ogólnie jestem zadowolony z tych pakietów, nie zauważyłem jakiegoś drastycznego spadku pojemności, drugi pakiet jest nowy 11,1V 2200 10C i ładuje się 1C do ponad 2,2Ah a mniejszymi prądami ładowarka pokazuje nawet 2400mAh. Więc chyba nie jest źle... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mogę polecić firmę Youtong(jak zwał ;-) ), pakiety 2S 1500mAh. Są twarde i nie puchną. Jeden pakiet ma już 20 cykli i nie dzieją się żadne niepokojące lub dziwne rzeczy. Wchodzi ponad 1400mAh i nic się nie zmienia.

 

Kiedyś DualSky mi padły, 2 pakiety 3S 1320mAh po ok 30-40 cyklach. Miałem więcej nie kupować...

 

...no i teraz pada mi pakiet DualSky 2S 1500mAh serii GoldRate(czy jak tam), do 30A, a ciągnę z niego 17A max i to chwilowo. Po locie jest bardzo ciepły i lekko spuchnięty(opuchlizna znika z czasem). Ma już z 20 cykli, miesiąc temu wchodziło weń ponad 1400mAh, teraz równo 1300mAh. Nigdy więcej DualSky'a!!!

 

Wszystkie pakiety ładowane 0.8C z balanserem, ładowanie przerywane po dojściu do 0.3..0.2A. Dla pewności, napięcia okresowo sprawdzane na każdym ogniwie. Rozładowywanie ogniw prądami o minimum 5A mniejszymi od ratingu, oraz nigdy poniżej 3V/ogniwo. Zapewnione dobre chłodzenie(na ile się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.