Jump to content

Depron na skrzydło do RWD5 i TOTO 0


merlin1212

Recommended Posts

Witam!!!

Postanowiłem zbudować model RWD 5 by Skazoo i TOTO 0 wg planów Motylastego oczywiście z depronu.Do tej pory skompletowałem niezbędne narzędzia,kleje,wydrukowałem plany,kompletuję elektronikę.Jako że udało mi się zdobyć depron 5mm rowkowany za darmo,mam pytanie czy nie jest za cienki na konstrukcję kadłuba i czy obejdzie sie bez dodatkowych wzmocnień?Kolejne pytanie dotyczy oklejenia skrzydła.Otóż byłem dzisiaj w Castoramie i już miałem kupić depron 3 mm rowkowany na pokrycie gdy w moje ręce wpadł depron 2mm rowkowany, zwinięty w rulon.Czy ten 2 mm nadaje się na pokrycie skrzydła?Jest cieńszy przez co lepiej się wygina i jest bardziej plastyczny.Cena troche wyższa-54 PLNza rolkę 6m2.W porównaniu do 3 mm drożej.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ten sam.Na Aledrogo cena niższa.Nie o cenę tu jednak chodzi.Pytanie brzmi czy będzie dobry na pokrycie skrzydeł.Jest cięńszy i na pewno lepiej(łatwiej) będzie go przykleić,jednak pewnie będzie bardziej podatny na uszkodzenia...

Link to comment
Share on other sites

ja jednak nie odchodziłbym od "tradycji". Trenerki lepiej robić toporne. Wiadomo kraksy będą. W moim wieku i moim dostępie gotówki zawsze starałem się aby było najtaniej. Ale nie odchodziłem nigdy od tego co podają. Aaa i jak weźmiesz 2mm to będziesz musiał inne wzorniki wydrukować, bo te co są to wszystkie pod 3mm.

Link to comment
Share on other sites

Niestety ten rolkowany podkład 2mm nie ma zbyt dobrej opinii i raczej nie zaleca się go, jako materiału konstrukcyjnego. Zdaje się też, że ma rowki w złą stronę - gorsze wyginanie i słabszy.

Do Toto i RWD lepszy będzie 3mm podkład w arkuszach. I pod taki depron były opracowywane plany (grubość profilu).

Osobiście, najprzyjemniej pracuje mi się z wyrobami firmy FIXPRIX. Marka dostępna przewaznie w Castoramie, ale w innych sklepach też bywa.

 

Materiału z Komfortu nie polecam. Mam z nim złe doświadczenia. Ten, który kupiłem (gladki) bardzo szybko się starzał i robił się bardzo kruchy i łamliwy. Od tamtej pory albo kupuję Biały, gładki depron w sklepie modelarskim, albo używam rowkowanego.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady.Pozostaję więc przy arkuszach 3mm.Ciekawie będzie wyglądać.Depron 5mm mam khaki a na skrzydła będzie brązowy.Jak rozpocznę budowę wstawię oczywiście relację z foto.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.