Skocz do zawartości

Problem z zestawem SK3542 + TurnigyPlus60


BigBen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z zestawem Turnigy SK3542 + Turnigy Plush 60A. Po jakiejś minucie, półtorej pracy (wychylenie drążka gazu na 1/2, może ciut więcej) silnik zatrzymuje się, a na powtórną próbę uruchomienia reaguje tak jak na (kiepska jakość - komórka, ale widać o co chodzi)

. Po dotknięciu ręką ani regulator ani silnik nie są nawet lekko ciepłe. Co ciekawe... jeżeli dam obydwu odpocząć przez kilkadziesiąt minut silnik rusza, ale znów tylko na chwilę.

Ponieważ jest to mój jedyny zestaw latający nie mogę przeprowadzić prób ani z innym regulatorem ani silnikiem.

Czy ktoś już spotkał się z takim zachowaniem i mógłby podpowiedzieć który z elementów zestawu jest trefny i który powinienem ewentualnie reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz za cienki pakiet zasilający.

Nie sądzę. Rhino 3S 2250 25C odpięty dopiero co od ładowarki. Wskaźnik napięcia ani kontrolne piski regulatora po włączeniu zasilania mówią, że z pakietem jest wszystko ok. Poza tym próbuję uruchomić silnik na minimalnych obrotach - pobór prądu znikomy.

 

EDIT : próby wykonywałem również na innym, zupełnie świeżym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powtórną próbę uruchomienia reaguje tak jak na (kiepska jakość - komórka, ale widać o co chodzi) filmie

???? Ja żadnego filmu nie widzę.

 

Pobór prądu jest znikomy, czyli jaki?

Masz oszacowane, albo zmierzone parametry Twojego układu: silnik/śmigło/zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powtórną próbę uruchomienia reaguje tak jak na (kiepska jakość - komórka, ale widać o co chodzi) filmie

???? Ja żadnego filmu nie widzę.

 

Pobór prądu jest znikomy, czyli jaki?

Masz oszacowane, albo zmierzone parametry Twojego układu: silnik/śmigło/zasilanie?

Słowo 'film' jest linkiem :)

Prąd będę mógł zmierzyć dopiero jutro. Ale to chyba nie jest przyczyna - tak jak mówię... próba na dwóch naładowanych pakietach, wszystko zimne po dotknięciu ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identycznie jeden kabelek się ukręcił przy silniku :wink:

 

sprawdź może coś nie łączy - tylko dlaczego chwile działa a potem już nie :|

I wszystko jasne. Po zlokalizowaniu i poprawieniu źle wlutowanego fabrycznego golda przy silniku chodzi jak ta lala. Dziękuję obu panom za naprowadzenie na trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.