Jump to content

Jes-050 i Lipol z Lamy


biedronas

Recommended Posts

Witam!

 

Swego czasu kupiłem sobie m.in. Pico Sticka S z GWS. Dokupiłem też do niego wyposażenie, niestety niewiele z lotów wyszło i model został odłożony na półkę (niestety studia zabrały mi sporo czasu). Teraz chciałem wrócić do modelarstwa, a przynajmniej do pobawienia się czymś latającym. Okazyjnie udało mi się zakupić LAMĘ wraz z wyposażeniem. Po jakimś czasie stwierdziłem, że być może akumulatorki z Lamy będę mógł podpiąć do mojego Pico Sticka i w końcu wznieść go w powietrze. Podpiąłem wszystko jak należy (Li-pole do regulatora Jes-050, regulator do odbiornika, serwa do odbiornika) i tutaj pojawił się problem. Niestety silnik nie odpala. Myślałem ,że regulator jest zepsuty, ale w sumie poruszając drążkami, serwa reagują prawidłowo. W takim razie regulator (tak mi się wydaje) nie jest zepsuty, prąd pobiera. Silnik też nie jest spalony, podpiłem go bezpośrednio do zasilania i się kręci.

 

Dodam tylko, że dawniej regulator dobrze działał z tym silnikiem, ale wtedy był inny akumulator (Ni-Cd albo Ni-MH z tego co pamiętam).

 

Czy ktoś wie, w czym leży problem? Umie ktoś posłużyć radą, co zrobić, aby mój Pico Stick znalazł się w powietrzu? (wyrzucanie go przez okno nie wchodzi w grę :)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.