Skocz do zawartości

Jes-050 i Lipol z Lamy


biedronas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Swego czasu kupiłem sobie m.in. Pico Sticka S z GWS. Dokupiłem też do niego wyposażenie, niestety niewiele z lotów wyszło i model został odłożony na półkę (niestety studia zabrały mi sporo czasu). Teraz chciałem wrócić do modelarstwa, a przynajmniej do pobawienia się czymś latającym. Okazyjnie udało mi się zakupić LAMĘ wraz z wyposażeniem. Po jakimś czasie stwierdziłem, że być może akumulatorki z Lamy będę mógł podpiąć do mojego Pico Sticka i w końcu wznieść go w powietrze. Podpiąłem wszystko jak należy (Li-pole do regulatora Jes-050, regulator do odbiornika, serwa do odbiornika) i tutaj pojawił się problem. Niestety silnik nie odpala. Myślałem ,że regulator jest zepsuty, ale w sumie poruszając drążkami, serwa reagują prawidłowo. W takim razie regulator (tak mi się wydaje) nie jest zepsuty, prąd pobiera. Silnik też nie jest spalony, podpiłem go bezpośrednio do zasilania i się kręci.

 

Dodam tylko, że dawniej regulator dobrze działał z tym silnikiem, ale wtedy był inny akumulator (Ni-Cd albo Ni-MH z tego co pamiętam).

 

Czy ktoś wie, w czym leży problem? Umie ktoś posłużyć radą, co zrobić, aby mój Pico Stick znalazł się w powietrzu? (wyrzucanie go przez okno nie wchodzi w grę :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.