Skocz do zawartości

kraksa- będzie niuchronnie


stypio

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem wingdragon3 z art techa i ćwiczę na symulatorze już drugi tydzień. Widząc jednak że kraksa będzie nieuchronna oraz że najczęściej ląduję uderzając skrzydłem. Skrzydło w całości jest styropianowe czyli raczej słabe. Zastanawiam się czy stosowane są rozwiązania wzmocnienia tego styropianowego skrzydła chociażby taśmą klejącą (tą z zatopionymi nićmi - nierozciągliwą) w celu zrobienia ze skrzydła niejako dwuteownika (środek słaby styropian-zewnętrzne warstwy silna powłoka) w celu takiego jego usztywnienia żeby się nie złamało tylko wypięło z gum mocujących je do kadłuba.

Co wy na to?

A może inne wzmocnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema!

 

jakieś 3 lata temu miałem ten model- kolegę latać uczyłem. Z tym że ja założyłem mocniejszy silnik i przy robieniu niektórych dziwnych figur skrzydła sie wyginały :roll: . Zdemontowałem skrzydło i wyciąłem na całej długości rowek w który włożyłem pręt węglowy i zalałem go żywicą. Kolega do dzisiaj lata a skrzydło jest porządnie wzmocnione. Spróbuj powinno pomóc! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój kolega kupił ten sam model kuzynowi, kadłub nawet mocny ale te stateczniki..... :ass:

Może da radę poprosi kogoś o wycięcie takich skrzydeł ale z EPP ?

Myślę że nie kosztowałoby to dużo, zapytaj o taką możliwośc w cyber-fly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeśli chodzi o WingDragona Skrzydła można kupić za 35 zł , ale wiadomo zawsze warto zapobiegać . W związku z tym że to ja jestem tym kolegą ^^^ to mogę powiedzieć tak . Bagnet (ta rurka z tyłu) Warto go przykleić do właściwego kadłuba (to żółte) . Jeśli nie zależy Ci na supermobilności modelu , ja te stateczniki zamiast przykręcać wkleiłem je UHU Porem , trzyma się o wiele lepiej . Powodzenia w oblotach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.