Jump to content

kraksa- będzie niuchronnie


stypio

Recommended Posts

witam, kupiłem wingdragon3 z art techa i ćwiczę na symulatorze już drugi tydzień. Widząc jednak że kraksa będzie nieuchronna oraz że najczęściej ląduję uderzając skrzydłem. Skrzydło w całości jest styropianowe czyli raczej słabe. Zastanawiam się czy stosowane są rozwiązania wzmocnienia tego styropianowego skrzydła chociażby taśmą klejącą (tą z zatopionymi nićmi - nierozciągliwą) w celu zrobienia ze skrzydła niejako dwuteownika (środek słaby styropian-zewnętrzne warstwy silna powłoka) w celu takiego jego usztywnienia żeby się nie złamało tylko wypięło z gum mocujących je do kadłuba.

Co wy na to?

A może inne wzmocnienie?

Link to comment
Share on other sites

siema!

 

jakieś 3 lata temu miałem ten model- kolegę latać uczyłem. Z tym że ja założyłem mocniejszy silnik i przy robieniu niektórych dziwnych figur skrzydła sie wyginały :roll: . Zdemontowałem skrzydło i wyciąłem na całej długości rowek w który włożyłem pręt węglowy i zalałem go żywicą. Kolega do dzisiaj lata a skrzydło jest porządnie wzmocnione. Spróbuj powinno pomóc! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki za podpowiedzi.. Zastosowałem na próbę tę taśmę z nitkami- 5 minut roboty i skrzydełko zdecydowanie się usztywniło. Myślę że to na początek wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Mój kolega kupił ten sam model kuzynowi, kadłub nawet mocny ale te stateczniki..... :ass:

Może da radę poprosi kogoś o wycięcie takich skrzydeł ale z EPP ?

Myślę że nie kosztowałoby to dużo, zapytaj o taką możliwośc w cyber-fly....

Link to comment
Share on other sites

Witam!!

Jeśli chodzi o WingDragona Skrzydła można kupić za 35 zł , ale wiadomo zawsze warto zapobiegać . W związku z tym że to ja jestem tym kolegą ^^^ to mogę powiedzieć tak . Bagnet (ta rurka z tyłu) Warto go przykleić do właściwego kadłuba (to żółte) . Jeśli nie zależy Ci na supermobilności modelu , ja te stateczniki zamiast przykręcać wkleiłem je UHU Porem , trzyma się o wiele lepiej . Powodzenia w oblotach !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.