Skocz do zawartości

Jakość filmu video.


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Chodzi o to, że po obróbce w WMM (Windows MovieMaker) drastycznie spada jakość filmu. Jak na razie zmieniłem tylko rozdzielczość zapisywania filmu, wrzucę go na Vimeo i porównam do poprzedniego. Ale to tylko rozdzielczość, jak jest z jakością? Mam nawet wrażenie, że w czasie przesyłania filmów przez USB z kamery spada ich jakość. Czy ktoś wie, co zrobić by zachować jakość taką jaka jest na kamerze??

 

Pozdrawiam, stecio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że twój telewizor jest w HD, a przez kabel RCA ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video ) obraz jest przesyłany w PAL, NTSC lub SECAM.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Video_Standards.svg

 

Stąd przypuszczam, ze twój telewizor rozciąga obraz przez co jest on bardziej pixelowaty.

 

A jeśli chodzi o monitor to:

1. Telewizor ma mniej pixeli niż monitor (przeliczając na cal)

2. film zgrany z twojej kamery na komputer, odtwarzany jest w takiej rozdzielczości jakiej został nagrany (nie jest konwertowany na inny standard).

 

Nie jestem jakimś specjalista w tej dziedzinie, ale na podstawie linków które zamieściłem wyciągam właśnie takie wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co to za kamera.

jeśli to jakaś starsza (np. na minidv) to przez USB udają one kamerę internetową (max. 640x480 30fps) i tak ściągasz filmy. do ściągnięcia pełnej jakości potrzebujesz FireWire (IEEE-1394)

Jeśli to coś nowszego, to przez USB ściągasz pliki z pamięci kamery/karty (jak z aparatu,mp3 itp) - tak robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.