Skocz do zawartości

MARVEL 3D


Keram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z racji tego, że brak czasu mocno mi dokucza i coraz więcej problemów sprawia wypad na lotnisko postanowiłem zrobić coś, czym można polatać wieczorkami w zacisznym przydomowym skwerku. Postanowiłem zbudować jakiegoś szoka. Wzorując się dość mocno na ciekawym modelu Merkury, powstaje model, którego budowę i oblot chciałbym w tym wątku przedstawić. Tak, więc machnołem szybciutko projekcik CAD potem wszystkie elementy poszły na ploter w rezultacie dostałem wycinanki, które wystarczyło zalać CA - co też niezwłocznie uczyniłem.

Dołączona grafika

wszystkie elementy wycięte z depronu 3mm

 

Dołączona grafika

mała fantazja malarska

 

Dołączona grafika

odcięte stery

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

winglecik

 

Dołączona grafika

zawiasy - zrezygnowałem z taśmy klejącej 3M

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

węglowe zastrzały wzmacniające płat (pręcik 1,5mm)

 

Dołączona grafika

zarys ogólny

 

Kolejna garść zdjęć z budowy niebawem. obecnie walczę z dźwigniami i całym systemem Pul-pul którego nigdy do tej pory nie stosowałem .....kiedyś musi byc ten pierwszy raz :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiu - z mojego doświadczenia wynika, że właśnie te V są sztywniejsze, ale trzeba je podeprzeć w środku, tk jak w modelach Pauzuolisa.

 

Keram - modelik bardzo podobny do Mercurego, podoba mi się :) Wybacz, ale w moim Mercurym bezczelnie skopiuję Twój wzór malowania - jest genialny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przymierzam się do wklejenia stójek pośrodku zastrzałów. Czy łączenie stójki z zastrzałem trzeba obwijać jakoś rowingiem węglowym i zalewać CA (dla wzmocnienia łączenia) czy połączyć miejsce styku pręcików węglowych na żywice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przymierzam się do wklejenia stójek pośrodku zastrzałów. Czy łączenie stójki z zastrzałem trzeba obwijać jakoś rowingiem węglowym i zalewać CA (dla wzmocnienia łączenia) czy połączyć miejsce styku pręcików węglowych na żywice ??

W Sultimacie zrobiłem tak, że pręciki są puszczone przez stójkę - przebite przez nią i sklejone, rozwiązanie jest na tyle skuteczne, że nie miałem problemu z łączeniami mimo paru energicznych spotkań z parkietem. Co do tego, co pisał Malker - popieram, chyba że kleisz połączenia na żywicę. Żywica się raczej nie wykruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak to mam być model do f3p to max 0.8mm a jak maż twardy deprom do 0.5mm .

Na kratownice podwójną to pręt 0.8mm lub max 1 mm .

Na podparcie skrzydałem używam max 1.2mm min 0.8mm oczywiscie pręt

 

a o to mój model do f3p jeszcze nie malowany bo w wersji beta bez frezu warzy 150g

 

http://zapodaj.net/d01e4a2cb9dc.jpg.html

 

 

http://zapodaj.net/e087733c3b6e.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chwilowa przerwa w relacji spowodowana była pracami nad nieco większym projektem, o którym może niebawem coś skrobnę na forum. Marvel w zasadzie gotowy pozostało połączyć serwa z dźwigniami no i tu właśnie potrzebuje porady napiszcie, z czego zrobić cięgna pul-pul? (jakaś alternatywa dla nici kewlarowej – w wędkarskim nie bardzo mogę ją dostać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.