Skocz do zawartości

COOBRA Samolot Funtana EP - Wasze opinie


idzik15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ponad 1,5 rocznej przerwie postanowilem wrocic do modelarstwa RC.

 

Zaczalem wiec szukac fajnej akrobatki typu extra/edge/katana/funtana ARF.

(mam za soba modele KIT ale poki co nie zamierzam sie bawic w takie klejenie)

 

Szukam czegos w przystepnej cenie nie przekraczajacej 350zl.

 

Jednym z modeli, ktory mnie zainteresowal jest to : Funtana EP (firmy COOBRA, o ktorej przedtem nic nie slyszalem i nie widzialem).

 

Czy mial ktos do czynienia z tym modelem ?

 

Oczywiscie czekam na inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do moich umiejetnosci to jestem pewien ze nie straszne mi akrobaty nawet po takiej przerwie (2 lotu w symulatorze i po sprawie).

I prosze mi nie polecac zadncyh trenerkow,epp etc bo dostatecznie sie w tym orientuje.

Sam radzilem wielu poczatkujacym modelarzom co wybrac.

 

Moje pytania sa odnosnie akrobatek typu katana/extra/edge/funtana etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to maiłem nie gdyś edgaa 540 tmpro- świetny model i tani http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5191

 

świetny do czego? do latania szybkiego i robienia pętli, beczek - tak

 

żeby polatać tym bardziej 3d, niżej i wolniej - kaszanka

 

 

 

Dołóż te 60zł do katany od PA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiem tylko tak: posłuchaj ECO400. Dopłać trochę i kup Katane mini ARF. Kupiłem tą Funtanę EP w tamtym roku. Jest trochę poprawiania (zawiasy, krzywo wklejona rurka od bagnetu skrzydeł, połamane niektóre podłużnice przy wręgach, kabinka nie od tego modelu - firma nie odpowiadała na maile, nie napiszę już jak to zostało zapakowane do transportu). Ogólnie kiepskie wykonanie. Mam wrażenie, że ktoś to kleił pierwszy raz w życiu.

Nie widziałem w rzeczywistości Katany z Nastiku, ale jeżeli wygląd zdjęć odpowiada stanowi faktycznemu to dopłać tą stówkę i się nie zastanawiaj.

PS. jeszcze nie miałem okazji polatać, więc na razie tylko opis słowny dt. stanu "funtany ep".

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właścicielem PA - Katana MD ARF i sorrry ale inne modele pod stół.

To jest high tech w najlepszym wydaniu, naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

A ja kupiłem ten model jako II gatunek (coś podobno nie pasowało i brakowało owiewek kół).

Kasa spora ale warto.

Masz wybór wybieraj PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katana od PA jest fajna, ale czytalem o niej wiele roznych opinii. Jedni chwala, drudzy wrecz przeciwnie. Podobno przy wadze 900g jest to juz po prostu "cegla".

 

To może i prawda, ale zwróć uwagę, że niektórzy uważają ją za cegłę bo pakują do niej np pakiety 3300 pojemności"bo im lepiej i dłużej się lata". Jeżeli masz wagę gotowego modelu podaną w nastiku, to w rzeczywistości starając się to i zrobisz ją poniżej 700g do lotu. Ta funtanka waży pewnie z 700g albo i więcej - zawsze uważaj, gdy producent podaje wagę z wyposażeniem - rzadko da się taką uzyskać.

Ja raczej szukam czegos do 3D, na silnik 350-400W zeby miec ciag 1,5-2x od masy

Tu nie chodzi tylko o ciąg, przede wszystkim masa!! Możesz i władować do niej benzynę 50cm, z tyłu cegłę i stosunek wagi do ciągu będzie jeszcze lepszy. Sęk w tym, by znaleźć jak najlżejszy model - w sumie pakujesz do niego lżejsze wyposażenie bo takie wystarczy i masz dużo niższą wagę do lotu. A co do takiego złudnego oszczędzania to sam się przekonałem na własnej skórze... Kilka sezonów latałem oszczędzając i szedł średnio model na sezon. Ostatnio zaplanowałem benzyniaka, odczekałem jeden rok i mam świetny model ze świetnym wyposażeniem, który lata do dziś. Nie chodzi nam w końcu o to, żeby pojechać na lotnisko i trząść się jak wata przed każdym lotem, bo model jest niepewny, a mieć maszynkę która dostarcza maksimum przyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Przemyslalem i postanowilem, ze kupie albo Katana od PA, albo FuntaneX od E-flite.

Bo rzeczywiscie cena 270zl za taki model i tego rozmiaru to cos podejrzanego.

Sprzedam jakies modele, ktorymi nie bede juz latac i kupuje jeden z tych 2 modeli.

 

Dzieki wszystkim za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Marek:D do fajnego latania tylko lekko wyposażony model.

Warto zainwestować w dobre serwa regulator i silnik a samo śmigło też jest nie bez znaczenia.

Obecnie można kupić tanio wydajne akku li-pol i zrobić taki modelik lekko, i bawić się lataniem a jak ktoś wkłada do niego aku 3300 :crazy: to trzeba takie opinie filtrować i odrzucać.

:P Zaznaczam że jest to moje zdanie i nie mam zamiaru nikogo do niego przekonywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie lipo 1500mAh kokama (na poczatek moze byc), 6ch micro odbiornik, serwa hs 55 ale chyba bd zmuszony kupic troszke mocniejsze

 

Edit:

 

O jakiej mocy silnik elektr polecalibyscie do FuntanyX (przy wadze 850-900g).

Zastanwiam sie nad Dualsky XM3536CA-8, badz RAY C3542/05 lub C3542/06 (ciezsze o ok 37g od dualsky)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.