Jump to content

Ładowanie 8x Ni-MH R6 na Accucel-6


chudy1989

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem 8 akumulatorków Sanyo Eneloop R6 AA Ni-MH 2000mAh.

W zwykłej ładowarce sieciowej mam tylko 4 miejsca, i muszę ładować na 2 razy, a po za tym nie chcę za każdym razem do ładowania wyciągać aku z nadajnika.

Zastanawiam się, czy mogę ładować bezpośrednio w nadajniku za pomocą Accucel-6 :?:

Aparatura Hobby King 2.4Ghz 6Ch.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem kiedyś, że ładowarkami posiadającymi delta peak nie jest zalecane ładowanie pakietu podpiętego w nadajniku. Niestety już nie pamiętam dlaczego, ale wydaje mi się że po prostu gniazdo ładowania w nadajniku nie jest bezpośrednio połączone z wtykami akumulatora, i może to przekłamywać odczyty w ładowarce.

Link to comment
Share on other sites

Możesz ładować bezpośrednio w nadajniku ładowarką mikroprocesorową, ale najpierw usuń (zewrzyj) diodę zabezpieczającą. Czynność prosta, ale musisz otworzyć aparaturę. Myślę, ze w Twojej jest również takie zabezpieczenie (przed odwrotnym podłączeniem), w większości aparatur tak jest. Również w większości instrukcji (np. Futaba, JR czy Graupner), o tym piszą. Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

bubu2 dzięki. Zrobiłem tak, i normalnie ładuje. tomo24 robiąc pakiet łatwo można uszkodzić akumulatorek podczas lutowania, a po za tym zwarcie diody, i zrobienie kabelka zajęło mi z 5-10 minut.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.