Skocz do zawartości

Ładowanie 8x Ni-MH R6 na Accucel-6


chudy1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem 8 akumulatorków Sanyo Eneloop R6 AA Ni-MH 2000mAh.

W zwykłej ładowarce sieciowej mam tylko 4 miejsca, i muszę ładować na 2 razy, a po za tym nie chcę za każdym razem do ładowania wyciągać aku z nadajnika.

Zastanawiam się, czy mogę ładować bezpośrednio w nadajniku za pomocą Accucel-6 :?:

Aparatura Hobby King 2.4Ghz 6Ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytałem kiedyś, że ładowarkami posiadającymi delta peak nie jest zalecane ładowanie pakietu podpiętego w nadajniku. Niestety już nie pamiętam dlaczego, ale wydaje mi się że po prostu gniazdo ładowania w nadajniku nie jest bezpośrednio połączone z wtykami akumulatora, i może to przekłamywać odczyty w ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ładować bezpośrednio w nadajniku ładowarką mikroprocesorową, ale najpierw usuń (zewrzyj) diodę zabezpieczającą. Czynność prosta, ale musisz otworzyć aparaturę. Myślę, ze w Twojej jest również takie zabezpieczenie (przed odwrotnym podłączeniem), w większości aparatur tak jest. Również w większości instrukcji (np. Futaba, JR czy Graupner), o tym piszą. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.