Skocz do zawartości

Silnik do Delta


Oleczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko jaki silnik dac go samolotu Delta, poszperałem na internecie i znalazłem bardzo fajną fotke:

 

To nie jest moje ale wziełem na przykład. :arrow:

 

Dane :

Rozpiętość: 85cm,

Długość: 45cm,

Waga: około 320-380g,

Silnik: nie wiem pytam Was :mrgreen:

Pakiet: 1300mAh 2S lub 2200mAh 2S,

Serwa: 2x Turnigy TG9e,

Odbiornik: E-sky Ek2-0420A 6ch Nadajnik E-sky 4ch

Regulator: HC 25-30A.

 

Czy poleci? i jak by co mam w kieszeni ok 35 zł :?

 

Pozdrawiam,

Oleczekhttp://img59.imageshack.us/i/img0322d.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma określonego środka ciężkości do każdego modelu. Środek ciężkości danego modelu masz w planach albo masz napisane np. 2/3 cięciwy albo 7.5cm od natarcia.

Jeżeli znasz już położenie środka ciężkości, za pomocą pakietu lub innych ciężkich elementów w samolocie ustawiasz środek ciężkości, w szybowcach pakiet jest zawsze na dziobie i dokłada się na dziób ołowi. A sprawdza to się tak : Podkładasz palce (po 1 z każdej strony) w linii środka ciężkości z każdej strony samolotu) Jeżeli model nie pochyli się do tyłu lub do przodu to znaczy że jest ok.

Pozdrawiam.

 

p.s Napisałeś że masz tylko 35zł na sam silnik czy całe wyposażenie?

Posiadasz aparaturę,pakiet,regulator,serwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poradził wam zrobić RWD-5 albo Toto-0. Delta jest szybka i dość zwrotna, jeżeli nie mieliście jakiegokolwiek doświadczenia z r/c zbudujcie inny model (np. te co podałem) bo są wolniejsze i o wiele łatwiejsze w pilotażu.

Ale i tak życzę powodzenia w budowie i oblataniu oczywiście!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko jaki silnik dac go samolotu Delta, poszperałem na internecie i znalazłem bardzo fajną fotke:

 

To nie jest moje ale wziełem na przykład. :arrow:

 

Dane :

Rozpiętość: 85cm,

Długość: 45cm,

Waga: około 320-380g,

Silnik: nie wiem pytam Was :mrgreen:

Pakiet: 1300mAh 2S lub 2200mAh 2S,

Serwa: 2x Turnigy TG9e,

Odbiornik: E-sky Ek2-0420A 6ch Nadajnik E-sky 4ch

Regulator: HC 25-30A.

 

Czy poleci? i jak by co mam w kieszeni ok 35 zł :?

 

Pozdrawiam,

OleczekObrazek

Klasyczną "Deltą 120m" z naszego forum, latałem na zwykłym dzwonku TP 2410-09 (Czarno-czerwony). Z pakietem 3S latała jak rakieta. Na 2S (raz mi poszła cela w pakiecie) też latała, ale znacznie słabiej. Śmigło 10x4,7.

Rozpiętość 1m. masa ok. 400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok jaka jest max. waga ''Delty''. I czy by poleciała, chce zrobic cos szybkiego i (dosc taniego :D ) delta to nie wyzwanie wycinasz blache kładziesz umacniasz mątujesz.

1 - Waga zależy od wielkości powierzchni nośnej i wydajności napędu.

Jumbo Jet waży przy starcie nawet ponad 400 ton i leci. :wink: Modelami rządzą te same prawa.

I z reguły modeli latających nie robi się z "blachy". :wink: Nawet tak prosty model jak delta, ma swoją budowę i plany. To, że na obrazku wygląda jak trójkąt nic nie znaczy, bo jest to trójwymiarowy model z wewnętrzną budową, profilem aerodynamicznym i dźwigarami. Owszem, wycinasz, ale nie zwykły trójkąt :twisted:

 

2 - Z takim podejściem, to może sobie odpuść akurat to hobby. Modele latające to nie są zabawki do piaskownicy. Tu pomiędzy "wycinasz" do "montujesz" jest tak dużo etapów, wymagających skrupulatności, cierpliwości i dokładności, że można bez problemu popełnić błąd. A błędnie zrobiony model, nie lata tak jak powinien. A jeśli model nie lata tak, jak powinien to zwykle w końcu spada.

W tym hobby nawet wycięcie prostej linii może być wyzwaniem.

 

3 - Każdy, a już szczególnie osoby tak młode jak ty, chcą od razu latać modelami szybkimi i efektownymi. Było już na forum wielu "mądrzejszych", którzy nie słuchali porad i pędzili do sklepu po piękny, nieraz drogi, model.

I po paru sekundach w powietrzu wracali z prośbami o pomoc "jak naprawić model".

 

W praktyce latanie wygląda zupełnie inaczej niż w teorii.

Minimum smaku możesz poznać, po treningu na jakimś symulatorze modeli RC np. niesmiertelnym i darmowym FMS-ie lub nieco nowszym "Leo's RC Simulator".

Ale nawet najlepszy symulator komercyjny za kilkaset złotych nie przygotuje cię do prawdziwego latania. Może tylko pomóc wyrobić pewne odruchy.

 

4 - Zrób sobie najpierw prosty model trenerka np. "Zefirka":

http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

W modelarstwie nie ma czegoś takiego, że dziś mam dyliżans, a jutro wyścigówkę. Doświadczenie w sterowaniu modelami nabywa się stopniowo i trwa to wiele lat. Nie jest to zabawa na tydzień.

 

Jak przez ten sezon wakacyjny polatasz Zefirkami (pewnie i tak go kilka razy rozbijesz i odbudujesz jeśli będzie ci się chciało) to może na przyszły sezon, będziesz gotów na coś ambitniejszego.

 

Na razie nie wierz złudzeniom optycznym i najpierw poszukaj planów danego modelu.

Bo może się okazać, że prosty z wyglądu model jest dość skomplikowany w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.