Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w planowaniu zakupu do latania w termice.


moriq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie od 2 miesięcy latam ASW-28 Pelikana i wciągnęło mnie to na tyle, że powoli zaczynam już mierzyć swoje możliwości finansowe na zakup czegoś lepszego i odrobinę większego - większy ponieważ nie mam najlepszego wzroku a chciałbym bezpiecznie móc polecieć dalej od siebie.

Kryteria jakimi chciałbym się kierować przy zakupie to

- koszt płatowca plus napędu i sterowania (bez odbiornika) do 1000pln ale jeżeli da się mniej to wiadomo, że lepiej,

- rozpiętość 2,6 - 3m uzależniona od możliwości schowania po złożeniu w poprzek do bagażnika samochodu osobowego,

- płatowiec kompletny lub prawie komplety, niestety nie mam obecnie warunków i doświadczenia by samemu składać i kleić konstrukcję,

- latanie jakie chcę nim uprawiać, to powolne rekreacyjne loty w termice.

 

Teraz jeszcze chcę poćwiczyć na ASW28, jednak dobrze by było wyznaczyć już sobie cel bym wiedział ile pieniędzy muszę uskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy 3 metrach znajdziesz modele ze skrzydłem trójdzielnym ale niestety najdłuższy będzie kadłub. Teraz zależy ile masz miejsca w bagażniku. Ja mam Renault 19 i wydawałoby się duży bagażnik ale na ukos to ledwo mi się mieści kadłub od 2m GEMa. Mnie też ciągnie w większe szybowce ale do tego będę musiał pomyśleć nad bagażnikiem dachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, że o ile skrzydła mogą być dzielone na 3 części to problem może być z kadłubem.

Więc opcja jak u Wojtka czyli składanie tylnego oparcia albo bagażnik dachowy. Przyznam, że obecnie jeżdżę z modelem cały czas więc latam praktycznie przy każdej okazji, nawet takiej nieplanowanej. Miałem nadzieję, że z większym mógłbym tak samo.

Powiedzmy więc, że problem transportowy nie jest aż tak ważnym kryterium, tak że jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.