Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze elektroszybowca


marcin666

Rekomendowane odpowiedzi

Graupner Elektro Junior S kosztuje około 420zł (silnik i śmigło w komplecie). Trzeba dokupić regulator, pakiet i wstawić wyposażenie RC.

Nasz forumowy kolega latał Juniorem używając tylko jednej ręki więc jest to jakaś wykładnia łatwości pilotażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwego w pilotażu

Mamy trzy opcje....

Po prostu kup Easy Star'a, spokojniutko się zmieścisz nawet w 500 zł, oczywiście w tym napęd 3F, pakiet, regulator, serwa i koszty przesyłek, bo tak:

Model- 220

Silnik- 50

Pakiet- 100

Regulator- 50

Serwa- 50

= 470 zł + przesyłka czyli 500 zł....

Zostaje stówka na drobne wydatki czyli klej, śmigło, piasta, przyśpieszacz itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwego w pilotażu

Mamy trzy opcje....

Po prostu kup Easy Star'a, spokojniutko się zmieścisz nawet w 500 zł, oczywiście w tym napęd 3F, pakiet, regulator, serwa i koszty przesyłek, bo tak:

Model- 220

Silnik- 50

Pakiet- 100

Regulator- 50

Serwa- 50

= 470 zł + przesyłka czyli 500 zł....

Zostaje stówka na drobne wydatki czyli klej, śmigło, piasta, przyśpieszacz itp.....

I od tego bym zaczal modelem tym mozna wisiec i kilka godzin , ja wisialem 2,5 godz i odpuscilem bo kark mnie zaczal bolec

a wdomu do pakietu 2800 doladowalem tylko 1750 mah

 

Kolega mr robrto tez kupil dla syna i jest pod wrazeniem lotnosci , a dodam ze jest chyba najwiekszym przeciwnikiem i wrogiem wszelkich pianek :rotfl:

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pakiecie 3s 1200 mAh wisiałem ostatnio pół godziny, silnik TowerPro 2408-21T Black za 30 zł i śmigło APC 7x5.....silnik bez problemu go uciągnie......na 3/4 gazu na luzie się wznosi....

Teraz kupiłem pakiet 3s 2200 mAh 25C Zippy Flightmax i ciekaw jestem ile na tym polata, pewnie z godzinę jak nic :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę możesz mieć 1,5m elektoszybowca elfa czy funa z Blejzyka. Model lata sporo lepiej niż piankowe czy kryte folią. Popędzisz go na dzwonku czy e-maxie na pakiecie 1300mah 3s 30-40 min lotu , regiel 25a Tp czy dynam i jakiś odbiornik.

 

http://www.blejzyk.com/

 

i tutaj ładnie wykonany model Kolegi:

 

http://www.skrzydlate-chelmno.pl/forum/viewthread.php?thread_id=150&rowstart=40

 

taki model to naprawdę krok dalej niż piankowce , a i początkujący go spokojnie ogarnie...

 

i polecam film;

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27529&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Z racji małej 1,5m rozpiętości można go katować do woli i się nie rozpadnie , to już też Koledzy sprawdzili ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Elektro juniora i się nie zastanawiaj . Silnik bardzo dobry na pakiecie 2s pięknie ciągnie model. Jest bardziej rasowy od innych pianek. Kabinka z imitacją karbonu cudna.Pianka ładniej wygląda jak w easy ,lata prawie identycznie jak easy glider .kupiłem ostatnio w Modelemax. Wstawiłem regulator TP 30 A ,serwa TP 91R ( Troszkę za wysokie ,trzeba naciąć delikatnie piankę nozykiem , ale to nie problem ) pakiet dualsky 2s 2200 Mah .Doskonale trzyma się powietrza , doskonale informuję o termice trzepnie delikatnie skrzydełkami i już wiadomo że jest w kominie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak dlugo latasz tym Juniorem ze taka opinie wystawiasz w szczegolnosci ze porownujesz do EG , juz nie wspomne o pakiecie 2S

Jednak opinie modelarzy sa rozne

dla mnie na 2S to porazka motoszybowiec ma uzywac silnika do windy a nie do latania, na 3S z dobrym smiglem mam jakies dobre Graunera chyba na 200 m idzie 12-15 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole mieć lepsze pierdniecie na 3s i model po 10 sek pod chmurą. Pakiet 3s 1300mah w modelu 1,9m całkowicie mi styka i latania na 30-40min bez termiki... Lepiej mieć 2 pakiety 1300mah 3s niż jeden 2200mah 2s bo model lżejszy , i lepiej idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.