Jump to content

Sillek 3D poległ :(


Malker

Recommended Posts

Czołem.

Ehh... ciężko mi to pisać :lol:

A więc: Kilka tyg. temu byłem na lotnisku i w 2 locie zauważyłem, że serwo od SK nie działa. Postanowiłem wylądować. Po wylądowaniu przez jakieś 5-10sekund serwo nie działało aż nagle zaczęło śmigać jak nówka. To był pierwszy znak ! Ale długo nic się nie działo aż do dzisiaj.

Z okazji, że miałem Grilla to postanowiłem na ogrodzie trochę polatać. 1 pakiet wylatałem. Wsadzam 2 pakiet, sprawdzam stery - wsio działa no to gaz i latanko. Troche powisiałem trochę, harrieru beczek aż nagle mocne szarpnięcie w SK i model leci na żyletę. Próbuje odbić drążkiem w przeciwną stronę lecz nic nie daje się zrobić. Pierwsza myśl. Podlece i go złapię... niee... musiałbym ciągle lecieć na silniku a to zbyt niebezpieczne. To to lądowanie. Lekki wiatr na tak lekki model to dosyć sporo. Jeszcze w tak mało oczekiwanym momencie :( leciałem na żyletkę i przy samej ziemi odbiłem lotkami w druga stronę. Uff jest - pomyślałem... Udało się !

Dochodzę do modelu i wielkie rozczarowanie. Model leży w 2 częściach :( Przód i reszta modelu trzymała się na rzepach od pakietu :lol:

Po wyjęciu pakietu i uporządkowaniu wszystkiego pokleiłem części taśmą żeby się nie zagubiły. Na szczęście wszystko pasuje.

Foto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Najgorszy jest fakt, że gdybym przeleciał 1m dalej to model mógł by być w całości lub niewiele uszkodzony. Trafiłem w koleinę od traktora |_| i koła zaparły się o krawędź tak jak ogon. Środek (tam gdzie jest pęknięte) wisiało w powietrzu i siła z jaką spadał model była tak duża (na tak mały model ;D ), że przełamało na pół.

 

Czym mógłbym to skleić? Czy klej polimerowy Dragon wystarczy? Może lepiej UHU por albo CA do styro? CA trochę twarde, polimer elastyczniejszy.

Pozdrawiam i nie chcę wracać do tego działu :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Też miałem identyczne objawy na kierunku w swoim LoRyderze. Serwo również zaczęło działać więc darowałem sobie wymianę aż do czasu kiedy spadłem między ludźmi robiąc zdjęcia :D

Ani modelowi ani nikomu nic się nie stało bo na szczęście model wybrał sobie moment kiedy był nad pustym kawałkiem ziemi.

Link to comment
Share on other sites

Jakie to było serwo?

To co jest w modelu moim to HXT 900 z HC... A niedawno czytałem temat o awarii serw i sobie myślałem... "Mam nadzieję, że mnie to nie spodka." - Nadzieja matką głupich :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Tak więc informuje, że model został całkowicie sklejony :jupi:

Na szczęście miałem wszystkie części więc pasowało jak puzzle ;) Ale nie powiem, że tak cienką piankę jest b.trudno skleić co mnie trochę niepokoi bo to jest model do nauki 3D :roll:

Dzisiaj jeszcze wymienię serwo i dam kawałki depronu 3mm na miejsce złamań od wewnątrz, żeby to się pewnie trzymało ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.