Skocz do zawartości

450- klub


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Włączając się do wiecznej dyskusji kciuki czy palce, muszę przyznać, że podziwiam ludzi latających kciukami a są naprawdę dobrzy i najlepsi piloci tak latający.

Na wczesnym etapie nauki latałem w ten sposób ale przy szybkich ruchach drążków zauważyłem, ze nie panuje na wysmykiwanie się drążka i przeszedłem na chwyt 2 palczasty. Zajęło mi to wtedy tydzień i cieszę się że tylko tyle. Mam wrazenie, że mam dużo większa kontrole nad tym co się dzieje Np. tego na chwycie kciukami wiem, że bym nie zrobił, pewnie po pierwszym pirotictocu zaliczyłbym glebę.

[vimeo]

[/vimeo]

 

EDIT:

na filmie MiniTitan E325, silnik z-power z10, pakiety - roczne zippy OEM 2200mAh 20C, krzywa gazu 85% constant, waga do lotu 890g ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Latam w mode 2. Tam jest pirotictoc na początku. W tej wersji polega na tym, ze w każdym tictocu wykonuje pełen obrót 360*. heli pochylony 45* odbijamy się, robiąc pól obrotu przeskakujemy na pozycje 45* po stronie przeciwnej wykonując jednocześnie pól piruetu. W drugiej fazie wracamy robiąc dalsza cześć piruetu, odbijamy się, robimy pól piruetu itd. Na Heli-team.pl znajdziesz pełen video tutorial Damiana, który dokładnie obrazuje jak się nauczyć tej figury. Jak będę pod kompem to dam bezpośredni link, teraz nie mogę :/

 

 

EDIT: link to tutoriala: http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczesnym etapie nauki latałem w ten sposób ale przy szybkich ruchach drążków zauważyłem, ze nie panuje na wysmykiwanie się drążka i przeszedłem na chwyt 2 palczasty.

Dokładnie to samo mi się przytrafiało. Zdarzyło się kilka razy, że przy szybkich ruchach ze skrajnego w skrajne położenie jeden lub drugi drążek się wysmyknął. Niestety zawsze tak samo się to kończyło – konkretnym rozbiciem modelu.

Wydaje mi się, że przyczyną mógł być lekki stres podczas wykonywania figur w trakcie treningu i nauki. Zapobiegawczo zacząłem trzymać drążki dwoma palcami i tak już zostało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge tak trzymac drazkow... nauczylem sie kciukami i juz tak mi zostalo i sie przestawic nie moge

 

wymyslilem patent na ześlizgiwanie sie drazkow z palcow a mianowicie ja mam je lekko rozciete dremelkiem i zaostrzone... nie ma prawa zeby sie ześlizgnął... .

 

są tez na ebayu do kupienia takie drazki do roznych aparatur z wielkimi wystajacymi "kolcami" takie jakby antyposlizgowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dajecie odbiornik w modleu hk 450? jak macie rozmieszczone wyposarzenie... prosilbym o fotki

 

 

interesuja mnie te gdzie uzyty jest odbiornik 35Mhz

 

bo mam maly problem z zakloceniami... dzis pozbylem sie przez to jednego okucia i podporek statecznika poziomego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie zrobilem pierwszy w swoim zyciu Backflip czterystapięćdziesiątką :D

 

 

o malo sie w gacie nie zes***** :shock:

to bylo dosyc przypadkowo ale wiem ze moj heli to potrafi i jutro juz bedzie z zamyslem ;p

 

poprostu latalem w ciemnych okularach i w pewnym momencie stracilem orientacje.. :shock:

 

gdy zobaczylem ze heli pedzi jednak inaczej, odruchowo zaciagnalem drazek i potem drazek od skoku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze post pod postem , ale dzis juz celowe przewrotki robilem kąty na zero i jak bylem na plecach delikatne ujemne i w miejscu krecil ;)

 

raz chcialem powisiec dluzej na plecach , ale za bardzo zdlawilem silnik... zbyt gwaltownie wrzucilem "wsteczny " na skoku ( zapomnialem ze to nie symulator ;p )

 

stracilem tylko na wysokosci jakies 5m ... ale jest git ;) jutro będe to jeszze ćwiczyl ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.