Skocz do zawartości

cyfrowe serwo do zwykłej aparatury


kelpi80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam problem z podłączeniem nowego cyfrowego mini serwa (ESKY), ktore kupiłem ostatnio do mojego zwykłego odbiornika, który mam (SANWA DB LASER 7 ch) 35 MHz. Otóż nie wiem czy w ogóle możliwe jest podłączenie tego serwa i sterowania nim. Gdy podłączam to serwo do odbiornika ustawia sie w pozycji srodkowej i nie reaguje na sygnał z nadajnika. Gdy ruszę je ręką wraca samoczynnie do pozycji środkowej. Czy to znaczy, że nie mogę go używać? Jeśli mogę to co powinienem zrobić aby go używać. Analogowe serwa, które mam działają idealnie. Z góry dzięki i przepraszam jeśli to pytanie jest banałem dla niektórych - dlatego w dziale dla początkujących!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no jasne że możliwe jest podłączanie tego serwa i sterowanie, serwo jest nowe? wiesz, że sprawne?dobrze włożyłeś wtyczkę? :wink:

hej!

ogolnie mialem problem od poczatku. Okazalo sie, ze moim odbiorniku jest zamieniona polaryzacja + i - Nie wiem czy to normalne i spotykane. Jak pisze - wszystkie serwa, ktore kupilem z aparatura dzialaja dobrze. Serwo, ktore kupilem na poczatku nie dzialalo wiec zamienilem kable przy wtyczce 9czarny i czerwony - bialy to sterowanie) i dziala wlasnie w taki sposob jak opisalem w poprzednim poscie. Mam tez regulator i silnik, tam tez zamilem kable polaryzacji i dziala w porzadku (silnik 3 fazowy).

Serwo jest nowe, wyciagniete z pudelka. ESKY EK2-0508.

Czy to mozliwe, ze serwo uleglo jakiemus uszkodzeniu gdy podlaczylem je na poczatku w odmiennej polaryzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe, ze serwo uleglo jakiemus uszkodzeniu gdy podlaczylem je na poczatku w odmiennej polaryzacji?

nie wydaje mi się, żeby się uszkodziło, sam wielokrotnie odwrotnie podłączyłem. Co do polaryzacji to nic dziwnego , ale jak zamieniłeś to powinno działać, sprawdź jeszcze raz wszystko od nowa na spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, żeby się uszkodziło, sam wielokrotnie odwrotnie podłączyłem.

Tylko, że nie zmieniałeś + z - tylko - z SYG . :jupi:

Pewnie zostało uszkodzone, chociaż jest szansa, że "żyje".

 

PS: Jeszcze nie widziałem odbiornika ze zmienionymi pinami + <> - . :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj drugie takie samo serwo, jak to z ktorym mialem problem. Rzeczywiscie poprzednie moglo ulec uszkodzeniu. To nowe dziala prawidlowo po zamianie + i -

 

Co nie zmienia faktu, ze w odbiorniku mam odmienna polaryzacje.

 

Temat zamkniety - cyfrowe serwo mozna podlaczyc do zwyklego odbiornika (:

Dzieki wielkie za sugestie i odpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.