Skocz do zawartości

Tani wariometr


brachup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zakupić wariometr do mojego motoszybowca (Chiński Easy Glider – 1960 mm).

Przyznam szczerze, że cena 700 – 800 zł za taką przydatną zabawkę to trochę za dużo. Zna ktoś może jakieś tańsze rozwiązanie ?? Może coś na hobbycity.com ?? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SkyAssistant produkcji Piotra (Pitlab).

Dwa lata temu moje podejście było dokładnie takie jak Twoje, ale teraz twierdzę, że to dobrze wydane pieniądze.

Nie wątpię, że zakup Pitlaba to są dobrze wydane pieniądze jak ktoś dużo lata szybowcem. Jednak na tym etapie co ja jestem wole ograniczyć niekonieczne wydatki. Dlatego zapytałem czy przypadkiem u Chińczyków nie ma jakieś tańszej alternatywy, ponieważ nic nie mogę znaleźć. Wygląda na to, że wstrzymam się (przynajmniej na razie) z zakupem wariometru…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy. Jeti Duplex to cały system uzyskiwania informacji zwrotnej z czujników w modelu. Możesz sobie mieć do sterowania i E-sky 0404 27MHz :)

Działa nie zależnie od aparatury. Musisz tylko mieć moduł odbiorczy... i nadawczy... i czujniki... :P

W Nastiku masz sporo elementów tego systemu. Pooglądaj sobie. Może ci przejdzie... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od Pitlaba używane wario z gwarancją sporo taniej niż cena sklepowa. Jestem bardzo zadowolony.

 

Radocha jest podwójna , pierwsza na lataniu jak wario pika i lektor podaje słownie wysokość modelu.

Drugie ucieszenie michy jest po podłączeniu wario w domu do kompa i zrobienie wykresu lotu. :lol:

 

Dla mnie rewelka i nie żałuje żadnej wydanej złotówki na to cacko. Przed tym zakupem długo się wahałem i pytałem o opinie kilku kolegów z forum czy warto to kupić i nie żałują. Każdy kogo spytałem to chwalił i mówił , że warto.

Warto napisać do Pitlaba i spytać o alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z czasem kupie sobie tego Pitlaba. Na chwile obecna mam inny pomył – szkoda, że na to wcześniej nie wpadłem. Posiadam telefon Samsung Omnia z wbudowanym GPS, który umieszczę w modelu. Po lataniu zobaczę na jakiej był wysokości, jaką drogę przebył na mapie i z jaką prędkością leciał (prawie jak czarna skrzynka). Dobre na początek co nie ?? Zastanawiam tylko się czy nie będzie przeszkadzać masa telefonu, która wynosi ok. 120 g. Jeżeli mój pomysł jest głupi to nie wahajcie się napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z czasem kupie sobie tego Pitlaba. Na chwile obecna mam inny pomył – szkoda, że na to wcześniej nie wpadłem. Posiadam telefon Samsung Omnia z wbudowanym GPS, który umieszczę w modelu. Po lataniu zobaczę na jakiej był wysokości, jaką drogę przebył na mapie i z jaką prędkością leciał (prawie jak czarna skrzynka). Dobre na początek co nie ?? Zastanawiam tylko się czy nie będzie przeszkadzać masa telefonu, która wynosi ok. 120 g. Jeżeli mój pomysł jest głupi to nie wahajcie się napisać :)

Na 2 metrowy model 120 gram to - pikuś, Pan Pikuś :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzisz - ludzie biorą wario żeby wiedzieć na bieżąco kiedy się wznoszą/opadają. Rejestracja wysokości to dodatkowy ficzer. Jeżeli tylko interesuje cię wysokość na jakiej byłeś i to jak już wylądujesz to jakiś logger ci wystarczy. Możesz wysłać w powietrze telefon ale jak ci się urwie model z zasięgu to możesz sporo stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar wysokości w oparciu o GPS jest obarczony błędem przynajmniej kilku metrów. Wariometr ma rozdzielczość 0,1m, a odczyt co 1m.

Czy tobie jest potrzebny wariometr, czy np. taki gadżet: http://wingedshadow.com/ ?

W wariometrze chodzi głównie o to, że "czujesz" na bieżąco te zmiany wysokości o kilka / kilkanaście centymetrów. Sam odczyt wysokości jest najmniej ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem Samsung Omnia nie jest droższy od vario Pitlaba? Nie będzie ci go szkoda w razie kraksy?

Przy dobrych warunkach pogodowych nie biorę pod uwagę takiej ewentualności (chyba za bardzo optymistycznie podchodzę do tematu).

 

Pomiar wysokości w oparciu o GPS jest obarczony błędem przynajmniej kilku metrów. Wariometr ma rozdzielczość 0,1m, a odczyt co 1m.

Czy tobie jest potrzebny wariometr, czy np. taki gadżet: http://wingedshadow.com/ ?

W wariometrze chodzi głównie o to, że "czujesz" na bieżąco te zmiany wysokości o kilka / kilkanaście centymetrów. Sam odczyt wysokości jest najmniej ważny.

Na początek zadowolę się samym odczytem wysokości. W przyszłości zainwestuję w Pitlaba.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio i wystarczy GPS to można kupić loggery GPS. To takie małe urządzonko jak zewnętrzny GPS na bluetooth ale z rejestracją trasy i może działać autonomicznie. Tylko nie udało mi się na szybko znaleźć informacji czy zapisywana jest także wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega zaczął o wario a potem pokazuje na HK logger wysokości - stąd wniosek że chce tak naprawdę zobaczyć jak wysoko dotarł a polowanie na kominy to sprawa drugorzędna. Dlatego też koledzy doradzają mu różne loggery....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.