Skocz do zawartości

telefon zrobił bum...


damiano_15

Rekomendowane odpowiedzi

Morał z tego taki:

- nie noś komórki w kieszeni jak sterujesz

- nie odbieraj komórki jak sterujesz

- nie trać głowy jak sterujesz

Hmm zastanawiające powiem szczerze. Mam JR z modułem Spektruma i już NIEJEDNOKROTNIE rozmawiałem przez telefon latając modelem. I to zarówno ze słuchawką bluetooth (głównie heli - tam drągów praktycznie nie da się puścić) jak i samym telefonem (samolot - jakoś można sobie poradzić).

Zaznaczam że nigdy żadnych najmniejszych problemów nie miałem. Telefon podczas latania zawsze w kieszeni, bądź etui blisko nadajnika. :roll:

EDIT:

Odbiorniki JR 921, Spektrum: Ar 7000, Ar 6300, AR 6200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do latania używam aparatury Sanwa RDS 8000, czyli 2,4GHz.

Zawsze na loty biorę telefon i słuchawkę bluetooth.

Nie raz dzwoniono do mnie w czasie lotów a nie raz ja dzwoniłem do kogoś.

Rozmowy były kilkuminutowe.

Nigdy nie odnotowałem jakochkolwiek zakłóceń lotu w czasie rozmów telefonicznych.

Telefon podczas lotów trzymam w kieszeni od spodni.

Dodam, że w odległości ok. 3km od miejsca w którym latam znajduje się taka oto WIEŻA naszpikowana antenami RTV, GSM i WiFi i też mi to nie przeszkadza w czasie lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja również kilka razy wcześniej bez problemu rozmawiałem przez komórkę a drugą ręką sterowałem. Tym bardziej byłem zaskoczony tym co się stało. Może nigdy wcześniej nie zbliżyłem komórki tak bardzo do aparatury.

Myślę, że dla świętego spokoju możecie wykonać podobny test, z tym że odbiornik full range musiałby być dużo dalej niż 3m dla mojego blade mCX'a (może 200m?). Ja straciłem zasięg przy odległości ok 150m. Komórkę połóżcie przy samej aparaturze, jak nic się złego nie będzie działo to super. Jak stracicie sygnał to przynajmniej będziecie wiedzieć, że trzeba na Waszym sprzęcie uważać. Tak jak pisałem wcześniej, jedna komórka bardziej zakłóca niż druga a AR6200 pewnie będzie lepiej działał niż AR500.

 

EDIT:

Komórka pracuje z większą mocą gdy zasięg sieci komórkowej jest słaby, czyli nawet lokalizacja testu może mieć znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.