Skocz do zawartości

Sanwa SD-10G czy Hitec Aurora 9


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ślęczę już na tym tymatem kilkanaście dni i... :ass:

Jak to powiadają osiołkowi w żłoby dano...

Obecnie latam z aparaturą Sanwa RDS 8000 i jest ona w jakimś stopniu dla mnie wystarczająco (przede wszystkim jeżeli chodzi o ilość kanałów), ale np. butterfly :roll: trzeba trochę pokombinować.

Chcąc sobie ułatwić sprawę przymierzam się do kupna nowej aparatury i... :P

Nie umiem się zdecydować: SANWA SD-10G czy HITEC Aurora 9 :lol:

Do czego będę ją potrzebował?

Modele motoszybowców (obecnie Proxima II).

Sterowanie tradycyjnie: kierunek, wysokość, lotki (różnicowo) i silnik.

Dodatkowo klapy i podwozie.

Jak to widzę?

Gaz na drążku od gazu, na tym samym drążku kierunek, na drugim drążku wysokość i lotki (tradycyjne mode2).

Klapy na przełączniku więcej jak dwupozycyjnym z możliwością zmiksowania z wysokością lub na potencjometrze.

Podwozie na przełączniku dwupozycyjnym.

Butterfly na przełączniku dwupozycyjnym z możliwością zmiksowania go z wysokością.

Dla ciekawości dodam, że będę to obsługiwać jedną ręką.

Doradzcie koledzy co wybrać, może jakaś inna aparatura na 2,4GHz. Nie ukrywam, że ta kwota pieniędzy to nie jest dla mnie jakiś tam pikuś czy pan pikuś więc nie chciałbym wpakować kasy w coś co nie będzie sprawdzało się w mojej ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja polecał bym Aurorę 9 ,ponieważ sam ją mam :lol: .Bardzo fajna aparatura ,super spodobał mi się ekran dotykowy , duży ,dobrze czytelny ,menu jest dziecinie proste,no i antenka od odbiornika jedna ,łatwo przymocować :lol: Niestety nie widziałem Sanwy na żywca wiec nie mam porównania . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku z tego co pamietam to niedawno kupowales swoj nadajnik, i juz wymiana? powod ?

 

Czy Twoj przyklad nie pokazuje czasem ze radzenie kupowania aparatury za rada kup najlepszy na jaki Cie stac jest glupota , gdy po czasie uzytkowania np 1 rok dochodzimy do wniosku co nam tak naprawde jest potrzebne .

chyba ze od razu kupujemy kombajn za 2000 tysiace funtow . wtedy to juz nie ma co myslec nad zmiana i potrzebami napewno wystarczy na dluzej

Powodzenia w zakupie i duzo satysfakcji z uzywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Daniel dzięki za informacje ale to co piszesz to gadżety, które akurat najmniej mnie interesują.

Janku faktycznie rok temu dostałem od żonki na 40-ste urodziny Sanwę RDS 8000 i przypuszczam, że latałbym na niej jeszcze dość długo ale... Młody (czyt. syn) podrósł, spróbował polatać AXN'em i go wciągło po kapelusz. Zamiast kupować dla niego jakiegoś Spektrum'a Dx6i wolę sobie kupić tak jak pisałem na początku a jemu oddać posiadaną już Sanwę. Przyznasz, że jest to logiczna, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej to logiczne , tez bym tak zrobil ;-)

 

Co do aparatur to bym kierowal sie troche iloscia i cenami odbiornikow , wiesz jak zle sie wylkada kase na nowy odbiornik do nowego modelu , atu jeszcze silnik , i serwa i pakiety i opierdziel od zony gdzie kasa lajdaku, znowu przemodelowales :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaraz dostanę po uszach od moda, że w swoim wątku piszę nie na temat ale... napiszę to może innym też się przyda. U mnie zadziałało na 105%

i opierdziel od zony gdzie kasa lajdaku, znowu przemodelowales

I to też przerabiałem ale... powiedziałem, nie chcesz modelarstwa - OK.

Zaczęli przychodzić kumple z browarem, oglądanie meczy piłki nożnej (nie ważne kto grał), wyjścia na mecze (wyjazdy do Poznania na mecze Lecha). Po jakimśpół roku zapytała się mnie czy porzuciłem modelarstwo.

Co do aparatury to odbiorniki do Sanwy kosztują średnio o 100zł. mniej jak Hitec'a ale nie o to loto. Chodzi mi czy któraś z tych aparatur jest wstanie zrealizować moje założenia. A może jakaś inna aparatura. Koszty i dostępność odbiorników oraz odczucia estetyczno-wizualne odkładam na bok (narazie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek .Sprawdziłem funkcje Aurory i bez problemu możesz tak latać jak opisałeś ,każdy przełącznik możesz sobie przypisać do funkcji która ci pasuję (wyświetla się schemat nadajnika z podpisanymi przełącznikami ,wystarczy sobie "dotknąć" paluszkiem który nam odpowiada a co ja będę pisał zobacz sam funkcję glider w Aurorce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Daniel już coś nie coś mi się rozjaśniło. Dzięki. Poczekam jeszcze na informacje od innych forumowiczów, którzy posiadają te aparatury lub mieli z nimi kontakt i mogą powiedzieć o nich coś więcej jak to co znaleźć można na stronach www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś jak dobrze pamiętasz namawiałem Cie do kupienia Sanwy a teraz będę namawiał Cię do zakupu Aurory 9. Jest to aparatura bardzo prosta w obsłudze jak to Daniel napisał wszystko można ustawić jednym palcem. Odbiorniki można kupić w Stanach w zależności od kursu dolara, ja ostatnio kupiłem 2 odbiorniki 7 kanałowe i wyszły mi po 180 zł.

Zakupy robiłem tutaj: http://www.radicalrc.com/category/Radio-Sets-211

A aparaturę kupiłem tutaj : http://www.modelarski.com/produkt-AparaturaHitecAURORA,6454.html

Jednak decyzję zostawiam Tobie ale Aurora jest rozwojowa jak zamontujesz opcjonalnie GPS to wszystko będziesz miał na ekranie aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po coraz wnikliwszej lekturze opisującej zalety i wady obu wspomnianych przeze mnie aparatur na chwilę obecną skłaniam się ku Sanwie, bo:

mam już do niej dwa odbiorniki

wszystkie przełączniki ma trójpozycyjne

jest ciut tańsza - ale to taki mikroskopijny +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przepraszam, że wtrącam się do Twoich rozważań, (Aurorą 2,4 GHz się pobawiłem, Sanwę znam tylko z materiałów marketingowych)ale:

- można podejrzewać, że w nowym nadajniku filozofia programowania jest podobna do tej, którą już znasz i to jest na razie jedyny plus...

- jeśli dotychczasowe radio masz na 2,4 GHz to sprawdź wersję, nowa ma v.3, duże prawdopodobieństwo, że odbiorniki zostaną do dyspozycji syna......

- wszystkie wyłączniki trójpozycyjne to akurat moim zdaniem duży minus, ale to trzeba polatać, żeby zrozumieć moje filozofowanie. Trójpozycyjne - tylko do wzajemnie wykluczających się faz lotu, pozostałe zwykłe, podwójne.

- dostępność odbiorników na rynku: sam myślałem nad 2,4 GHz. Corony czy podobnego systemu do Jantara czy Backfire,a nie włożę....Więc Duplex, Spektrum czy Futaba. A do depronowca na halę za 10 zł mam kupować odbiornik za 200-250 zł ?

 

Miałem kiedyś Sanwę (20 lat temu) i uważałem ją za najlepiej oprogramowaną do szybowców. Jeżeli w Twojej z motylem musisz główkować.... to znaczy, że już nie jest !

 

W tym kontekście Aurora, która prezentuje lata przemyśleń konstruktorów niemieckich u mnie by wygrała.

Biorąc jednak pod uwagę to co piszesz wyżej, w tym ograniczenia natury fizycznej przemyśl czy nie dołożyć i kupić MC-22 z pulpitem i przełącznikami trójpozycyjnymi w drążkach. Bez tych wyłączników jest gorsza, mniej poręczna. A oprogramowanie, przynajmniej do szybowców - jedno z lepszych z którymi miałem do czynienia.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ślęczę już na tym tymatem kilkanaście dni i... :ass:

Wojtek,

 

taki sam miałem problem. Ja kupiłem RDS8000 prawie w tym samym czasie co Ty a teraz mój syn też ją już zawłaszczył. :jupi:

 

Ja latam w Warszawie przy Górczewskiej i w zasięgu wzroku jest czasami co najmniej 7 latających. Na 35 czasami się nie polata ale do tematu.

Sanwa SD 10 G pracuje w systemie V.3 ale rónież z V.1 więc odbiorniki będą działać. W trybie FHSS3 jest zalecana do pracy z serwami cyfrowymi.

plusy Sanwy SD-10G lepsza transmisja FHSS niż w Hitec AFHSS.

FHSS skrótowo skacze po wszystkich 70 kanałach

Aurora skacze w trybie normal po jednym kanale/co prawda ma on 1 mega szerokości/ a dopiero w drugim trybie po wszystkich. I tu jest mały haczyk bo w trybie normal po utracie zasięgu dopiero po sekundzie odbiornik zaczyna reagować z powrotem natomiast w drugim trybie kicha nie odzyskuje zasięgu. Trzeba wyłączyć wszystko i w odpowiedniej sekwencji włączyć.

Sanwa od razu zaczyna reagować.

Sanwa jest zdecydowanie szybsza min 3 razy. /pod heli/ Tu jest jej plus i minus bo w FHSS3 powinny być serwa cyfrowe. Tryb FHSS1 jest przeznaczony do starych odniorników i serw analogowych. Sanwa ma też modulacje ppm do symulatorów odcinającą końcówkę mocy.

Program helikopterowy jest bogatszy niż w Aurorze i umożliwia loty zawodnicze. Polecam forum fanów Heli.

Mi lepiej leży w rękach jest lepiej wyważona.

Będzie po niedzieli instrukcja po Polsku.

 

Aurora

Zalety duży dotykowy wyświetlacz, proste menu, łatwiejsze programowanie, telemetria.

Bogate programy Areo i Glider. Możliwość wykorzystanie innych modułów nadawczych i odbiorników np. 35 Mhz.

Duuży wyświetlacz dotykowy to jest naprawdę super - nie jest to żaden bajer. Programujemy po ikonkach - malina. Sanwa jest trudniejsza do programowania.

Odbiorniki do Aurory mają jedną antenkę to plus.

Zmiana mode bez otwierania obudowy jest super ale ja tylko używam mode 2.

Możliwość podpięcia telemetrii tak aby wskazywała napięcie akumulatorów przed BEC. Zrobiliśmy to z kolegą i działa.

 

W obu apkach menu jest bardzo rozbudowane praktycznie można wszystko zrobić pozostają niuanse nie do wykorzystania dla weekendowych lataczy.

 

Wady.

dostępność i ceny odbiorników.

 

W Sanwie można używać starych FHSS 1 od RDS 8000 /i tak jest szybsza z FHSS1 od aurory/

Po za tym obie są na bardzo wysokim poziomie i jest to bez wątpienia duży przeskok jakościowy.

Ja mam Sanwe SD10G bo mam helikopter natomiast mój przyjaciel ma Aurorę i jest super 8)

Podsumowując jeżeli nie latasz Heli nie ważne, którą wybierzesz obie są super. Tu powinny zadziałać osobiste preferencje. A to że jedna się błyszczy a druga nie ...

w czasie lotu to nie ma znaczenia.

 

 

To są wyniki mojego kopania w Internecie, będę wdzięczny za uwagi.

Sam mam Sanwe od tygodnia i jeszcze ją poznaję. :idea:

Mam nadzieję że sprowokuje do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.