Skocz do zawartości

Pakiet czy akumulator ??


piotr22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :D

 

Dziś chciałem zadać pytanie w sprawie zasilania nadajnika, a mianowicie chciałbym zastąpic pakiet z 8 akumulatorków na jeden duży akumulator 12V.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę , że taki akumulator 12 V nie jest tak poręczny jak mały pakiecik który mieści sie w radiu , ale mialem nie miłą niespodziankę z jednym ze swoich pakietów.

 

Dlatego chce wiedzieć czy warto zamienić pakiet na ten spory akumulator ?? :?

 

PS : Oczywiście używałbym na przemian raz tego raz drugiego. ;D

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lepiej weź 2-3 pakiety. Dnia nie starczy żeby to wylatać, naładujesz bez problemu przez noc a nawet szybciej a nie musisz przerabiać, dźwigać i kombinować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obecnie chyba do większości nadajników można włożyć akumulatory LiPol. One znacznie wydłużają czas pracy nadajnika.

 

Jaki masz nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że chcesz zmienić pakiet 8 akumulatorków na jeden akumulator 12V.

 

1. Czy pod pojęciem "pakiet" masz na myśli koszyczek z ośmioma akumulatorami AA?

2. Jeden akumulator 12V to nic innego, jak pakiet np. 6 akumulatorów ołowiowych lub 3 li-pol / li-ion.

 

A ja odpowiem tak:

Jeśli aktualnie masz koszyk z paluchami AA, pozbądź się go. Koszyk to przede wszystkim kłopoty z wieloma kontaktami. Kłopotem jest też jednoczesne i szybkie ładowanie 8 ogniw AA.

Zastąp koszyk lutowanym pakietem 3s li-ion (np. ogniwa laptopowe).

Takie rozwiązanie to same zalety: dłuższy czas pracy, brak efektu pamięci, niska cena.

Oczywiście warunkiem jest posiadanie ładowarki z balanserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie mam nadajnik laser 4 ale bede się przesiadał na optic 6 .

 

Jak narazie mam podstawowy pakiet z 8 zlutowanych akumulatorków i chcialem dokupic jeszcze ten aku. 12 V.

 

PS : cena aku. 12 V to ok 80 zl , a jak patrzylem na pakiet z akumulatorkow SANYO to koszt. ok 130 zł więc roznica w cenie jest spora.

 

PS : Ja zwykle latając siedzę na krzesełku więc ten duzy aku. 12 V stawiałbym na ziemi, napewno nic by mi nie przeszkadzalo :D

 

 

 

 

 

PS 2 : dokładnie to mam teraz taki pakiecik

 

 

http://www.nastik.pl/pakiet-nadajnika-hitec-nimh-1600mah-p-911.html

 

 

czyli mówicie , ze pakiet LI-POL

też będzie dobry ??

 

jak tak to kupuje coś takiego :

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_185_380&products_id=5179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk to przede wszystkim kłopoty z wieloma kontaktami.

Zawsze miałem i mam koszyk z 8 ogniwami w nadajniku. Przez 10 lat żadnych problemów, mój ojciec tak samo tylko on jeszcze dłużej w tym siedzi. W modelu zawsze pakiet bo koszyk od drgań faktycznie może odmówić posłuszeństwa, ale aparatura nikt nie rzuca. Z pakietem też może się coś stać i będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wybacz, że nie wziąłem pod uwagę rozpatrywanego przez Ciebie rozwiązania z dużym akumulatorem leżącym na ziemi.

To może łatwiej przewód z krokodylami i podpinać się pod akumulator w samochodzie :lol:

Wybacz ten żart, ale chyba ważna jest mobilność. Co jeśli chcesz np. podejść z nadajnikiem w garści do modelu stojącego na pasie startowym?

 

Verid podpowiedział Ci chyba najlepsze rozwiązanie.

Ja osobiście użyłem w swoich dwóch nadajnikach nowych ogniw laptopowych Li-ion, kupionych chyba po 9 zł / szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,no może od razu nie będę podpinał się do akumulatora samochodowego :mrgreen: .

 

Zlutowałem własnie pakiecik do odbiornika z 4 akumulatorków SANYO ENELOOP ( mam nadzieje że bedzie się dobrze trzymał ) .

 

Zostało mi jeszcze sporo aku. więc zlutuje pakiet do nadajnika.

 

A co do kupna pakietu LI-POL to zdecyduje się chyba na to :

 

http://cgi.ebay.com/RC-Transmitter-Lipo-Battery-2200mAh-11-1V-KO-JR-Futaba-/170401871215?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27acbe356f

 

Nie jest zbyt drogie, ale czy jest warte kupna ??

 

W najgorszym wypadku kupię jakiś droższy pakiet tego typu :

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_185_251&products_id=6251

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie ale lepiej gdyby mozna było kupic coś takiego na allegro.

 

PS: Nie spotkałem się z takimi markami pakietów. Jak one sie spisują ? :?

 

acha. czy do ładowania pakietów li-pol (ktore sa w nadajniku ) potrzeba ładowarki z balansem , czy standardowa wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, Li-polka raczej nie naładujesz ładowarką do NI-XX....każda cela w pakiecie nie może byc naładowana powyżej 4.2V ani rozładowana poniżej 2.8V.....potrzebujesz specjalnej ładowaczki.....cena zaczyna się od 30 złotych.....dobrą dostaniesz już za 150...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Piotr22 - przecie to to samo co ci w linku podesłałem. Mam tego "noname" u siebie w Graupnerze i póki co bez zarzutu. Co do Rhino to bardzo dobre pakiety tylko droższe. Jeśli chodzi o ceny to na Allegro będziesz miał zawsze drożej - każdy chce zarobić. Z Ebaya chyba najtaniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz postanowilem. Kupuję cos takiego :

 

http://www.allegro.pl/item1030283077_pakiet_lipo_li_po_11_1v_2200mah_do_nadajnika.html

 

Pisalem z sprzedajacym ten pakiet i mowil ze ma taki sam w nadajniku i drugi w modelu,

ten w nadajniku laduje zwykla ladowarka dodana do zestawu ( i podobno jest ok ) , a ten pakiet który idzie do modelu laduje ladowarka z balansem.

 

Jeszcze nie wiem , jak przyjdzie mi ten pakiet zobacze czy zwykla ladowarka wystarczy jesli będę miał jakieś zastrzeżenia kupie ładowarkę z balansem :D

 

 

PS: Moze mi ktoś podeslac jakis link z ladowarka z balansem ( najlepiej w jakiejś przeciętnej cenie ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to jest to samo co z ebay'a tylko zamiast 15$ z przesyłką płacisz 68zł + przesyłka. Twój wybór. Co do ładowarki to tak, tan pakiet wymaga ładowarki do Li-Poly z balancerem. Ładowanie czymkolwiek innym może się skończyć efektownym BUM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli wolno coś doradzić - nie kupuj tanio. Kup od razu porządną, nie będziesz musiał kupować 2 razy. Osobiście mogę polecić Turnigy ACCUCELL-6 - nie mam takiego pakietu którego by nie załadowała. Na Ebayu albo w HobbyKingu na pewno znajdziesz w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem lepiej kupić orginalny pakiet i nie bawic sie w żadne dodatkowe ładowarki , czy kupić pakiet li-pol ??

 

Czy pakiety li-pol są znacznie lepsze od standardowych pakietów dodawanych do nadajnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.