Skocz do zawartości

Pakiet czy akumulator ??


piotr22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szalej Piotrze z tymi pakietami, gdyż wbrew pozorom jakie krążą Wymiar ma jednak znaczenie.

Do OPTIC6 nic większego niż 105x30x30mm ci nie wejdzie.

Czyli wchodzą w gre typowe pakieciki z ośmiu ogniw wielkości AA

Dołączona grafika

w nastik.pl ostatnio trafiłem na Pakiet XCell 9.6V NiMH 2700mAh cylinder za 60PLN i pasuje jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy pakiet dodawany do nadajnika Optic6 jest raczej kiepski ze względu na pojemność. ( tylko 600mAh ).

 

Sam przez 3 lata w Opticu6 miałem kilka pakietów 8xAA Nixx.

Ostatnio używałem Lopol Rhino 2620.

 

Zalety LiPol w stosunku do Nixx

- większe prądy ładowania ( mozliwość podładowania w przerwie na latanie )

- brak efektu samorozładowania

- większe pojemności, więc i dłuższa praca

 

 

Wady LiPol w stosunku do Nixx

- konieczność ładowania z balanserem

- konieczność zwracania uwagi na napięcie ponieważ pakietu 3S1P LiPol nie powinno się rozładowywać poniżej 9V, a takie napięcie jeszcze w Optic6 nie włącza alarmu niskiego stanu baterii.

 

Ja sam wybrałem LiPol ponieważ uważam że ich zalety z nadwyżką rekompensują wady.

 

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dzisiaj muszę podjąc decyzję . Jeżeli można kupić ładowarkę z balanserem w cenie 60 zł to lepiej dla mnie będzie zakupienie pakietów li-pol gdyż pakiet z akumulatorków AA mogę zlutować sobię sam.

 

PS: może mi ktoś podesłać jakiś link z ładowarką z balansem ( najlepiej do ceny ok 60-70 zł ) , najlepiej z polskiej strony , ale nie musi :mrgreen: . Proszę o to was gdyż ja nie znam się na żadnych ładowarkach .

 

z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam nadal koszyka. W nim mam SANYO Eneloopy 2000mAh. Akumulatorki pozbawione są efektu samorozładowania (sprawdzone empirycznie przez ostatnią zimę). Można ładować zwykłą ładowarką. A kupione zostały w blistrze 8 sztuk w cenie 56PLN - Same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego wystarczy ??

 

http://www.allegro.pl/item1003262210_ladowarka_do_pakietow_li_pol_2_3_cel_7_4v_11_1v.html

 

PS : Widzę , że jest to sam balanser . Do czego go sie podłącza??( do standardowej ładowarki ? ) Ja nie wiem bo nie jestem obeznany w tej dziedzinie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę , że jest to sam balanser . Do czego go sie podłącza??( do standardowej ładowarki ? ) Ja nie wiem bo nie jestem obeznany w tej dziedzinie

Źle widzisz - to jest kompletna ładowarka do Li-Po 2s i 3s nie sam balancer. Standardowo taką dają do np. E-sky Lama. Wymaga zasilacza 12V. Robi co do niej należy tylko czasem zdarzają się wadliwe egzemplarze (z 3 zamówionych 1 była padnięta od początku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To już musisz zadecydować sam. Jeżeli zamierzasz poprzestać na pakietach 2s i 3s i nie cackać się z nimi zbytnio to ta ci wystarczy. Jeżeli natomiast planujesz pójść coś dalej w modelarstwo wymagające różnych form zasilania (pakiety 4s i więcej, Ni-MH itp) to lepiej kup coś porządnego. Ja kupiłem taką trochę bardziej zaawansowaną bo wtedy mam jedną ładowarkę do wszystkiego - Li-Po, NiMH, NiCd, LiFe, Pb i co tam jeszcze jest przy czym mam możliwość odświeżania baterii przez kontrolowane ładowanie i rozładowywanie i kilka innych przydatnych funkcji.

 

Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem wcześniejsze odpowiedzi zamiast sypać gradem pytań to wiedziałbyś że do ładowania Lipoli potrzebna jest ładowarka do Lipoli - nie zasilacz, prostownik, ładowarka do komórki czy inne. Konkretnie - ładowarka do Lipoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,właśnie potrzebuje najzwyklejszej ładowarki bo ma ona służyć jedynie do ładowania pakietu do nadajnika. :mrgreen:

 

Ja bawię się tylko w modele spalinowe i nie mam zamiaru przesiadać sie na elektryki :mrgreen: .

 

Mam nadzieję ,że ta ładowarka E sky nie okaże sie kompletna porażką :D , i , że trochę mi posłuży :mrgreen:

 

 

PS: WoZnY potwierdzam to ,że SANYO ENELOOP to świetne akumulatory. Wiem bo mam z nich pakiet do odbiornika :mrgreen: , trzymają bardzo długo , dlatego chyba zlutuje z nich pakiet do nadajnika ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jeżeli już postanowisz lutować te ENELOOPy to poszukaj w google jak to lutowanie wykonać. Nie jeden opis znajdziesz. Generalnie chodzi o to aby jak najszybciej przylutować, aby ogniwa nie przegrzać. Najlepiej jest zgrzewać, ale to już nieco trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.