Skocz do zawartości

Yak 54 25% GW/AXAR


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A co do pytania M@vericka to Jan z ModelMotors napisał do mnie kiedyś, żebym przypadkiem nie stosował większego pakietu niż 4000mah (6s) bo to jest bardzo niedobre dla tego silnika.

Ale tu chodzi o 6s a nie pojemność 4000mAh. 7s lub więcej może "usmażyć" motorek a nie pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o 6s a nie pojemność 4000mAh. 7s lub więcej może "usmażyć" motorek a nie pojemność.

Napisałem 6s w nawiasie dlatego że nie o napięcie chodzi tylko o pojemność! Domyśliłbym się buwi777, że napięcie większe niż to, które generuje pakiet powyżej 6s może usmażyć silnik.

Dla jasności zacytuje Jana z Axi:

"Please do not use higher capacity lipols than 4000mAh not to current and heat overlaod the motor."

 

Oto jest pytanie....

 

EDIT:

 

Wiadomość pozytywna: yak prawie skończony.

Wiadomość mniej pozytywna/negatywna: yak RTF waży 3950, odchudzamy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Yak pofrunął. Lata prościutko, nawet nie klikałem trymerami. Śmigło 17x12 jest za małe a silnik z deka za słaby bo model nawet nie wisi... Dziś, jeśli znajdę czas, sprawdzę 18x10. Jeśli to nie pomoże założę jeszcze większe, ostatecznie zmienię silnik... Po za tym przesunąłem pakiet do tyłu. Zobaczmy.

 

Fotka ze wczoraj:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem kto ci doradził założenie śmigła o skoku 12 do modelu 3D ale to nie jest tak istotne.

Nie chciałbym krakać, ale czytając dane producenta silnika, założeneigo do twojego modelu, to nawet z 18/6 nie osiągnieśz na 6S parametrów silnika pozwalającego na latanie 3d. Chyba czeka cię wymiana! Ale daj znać jak poszło na 18x10. Z tym śmigłem uważaj bo regiel możesz zagotować.

POZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem kto ci doradził założenie śmigła o skoku 12 do modelu 3D ale to nie jest tak istotne.

To w ogóle nie jest istotne tym bardziej, że nikt mi tego nie doradził. Wybrałem to śmigło do testów ze względu na silnik...

 

Nie chciałbym krakać, ale czytając dane producenta silnika, założeneigo do twojego modelu, to nawet z 18/6 nie osiągnieśz na 6S parametrów silnika pozwalającego na latanie 3d. Chyba czeka cię wymiana! Ale daj znać jak poszło na 18x10. Z tym śmigłem uważaj bo regiel możesz zagotować.

POZDR!

Nic nie wykrakałeś, bo o tym, że ten silnik do 3D najlepszym wyborem nie jest pisałem już ze 2 razy w tym wątku. Z tego też względu założyłem śmigło 17x12.

 

Ze śmigłem 18x10 znacznie lepiej, yak wisi, silnik mocno ciepły, ale można trzymać, regulator zimny, bateria letnia. Podłączę eagle tree i sprawdzimy co i jak bo chętnie załozył bym śmigło 19 calowe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.