Skocz do zawartości

Wyposażenie do e-sky NEMO


biedronas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem zapytać, czy wstawienie takiego wyposażenia napędowego w samolot E-sky NEMO jest celowe:

Silnik Emax CF 2805 Outrunner (ewentualnie CF 2812 Outrunner)

Regulator EMAX ESC 12 A

Pakiet E-sky 800 mAh 10C

Śmigło jeszcze nie wiem jakie. Czy ktoś może mi dać jakąś propozycję?

 

Czy jest szansa, że na tym wyposażeniu będzie latał?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Przerabiałem kiedyś Nemo na bezszczotkę, zresztą o Nemo na Forum jest sporo - trzeba poszukać. Np. tu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6330

Silnik trzeba szukać raczej z KV około 1000-1200 np TowerPro 2406-32 albo E max CF2822 . Regulator 12 A może być trochę mały. Pakiet też ma trochę małą wydajność prądową (to zdaje się ten od Lamy), do ostrzejszego latania może nie wyrabiać. Ale na śmigle 8x3.8 SF można by spóbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ten temat, który podałeś czytałem (co prawda pierwsze strony tylko :) a także kilka innych wypowiedzi. Chodziło mi o te konkretnie elementy zestawu, gdyż faktycznie widziałem też inne propozycje wyposażenia. Ogólnie mam właśnie ten regulator, zasilanie właśnie z lamy i pasowałoby mi dobrać silnik i śmigło. Słyszałem, że Emaxy są lepsze od Tower Pro, dlatego właśnie zastanawiałem się nad tym napędem.

 

Czy gdybym w takim razie zamocował CF 2822 ten regulator sobie poradzi, czy po prostu istnieje zbyt duża szansa na ugotowanie go i lepiej jest kupić inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy gdybym w takim razie zamocował CF 2822 ten regulator sobie poradzi, czy po prostu istnieje zbyt duża szansa na ugotowanie go i lepiej jest kupić inny?

To zależy od śmigła. Jeśli dasz 9 czy 10 calowe to ugotujesz - choć pewnie prędzej pakiet nie da tylu amperów :P

Na śmigle, które Ci zasugerowałem możesz próbować, zważając na temperaturę regla po lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.