Jump to content

Śmigło trójłopatowe

a_skot

Recommended Posts

Interesuje mnie to, czy istnieje jakiś prosty :wink: przelicznik do śmigieł wielołopatowych. W swoim Beaverze chciałbym zastosować śmigło trójłopatowe. Z prób na hamowni wynika, że dla silnika jaki zastosowałem w tym modelu, najbardziej odpowiednie wydaje się śmigło GWS 8x4 tak ze względu na osiągi jak i proporcje śmigła do modelu :) I tu pojawia się problem - jak dobrać śmigło trójłopatowe względnie czterołopatowe przy zachowaniu zbliżonych osiągów?

• 10 months later...

Witam,

Jako że ostatnio drążyłem temat śmigieł wielołopatowych i przeciwbierznych znalazłem takiego producenta:

http://www.varioprop.de/index.html

Ich śmigła można znaleźć w www.aircraft-world.com ale raczej nie ma sensu ciągnąć ich przez pół swiata jeżeli są tuż za miedzą. No i jest wszystko. Transport niedrogi i bez VAT-u. Ponieważ są w pełni naprawialne i przestawialne wydają się być ciekawą alternatywą dla wcale nienajtańszych śmigieł Master Airscrew. Kolegów którzy je nabędą prosiłbym o podzielenie się z nami opinią na ich temat. Ja planuje dopiero ich zakup za jakieś 2 miesiące, ale może ktoś skusi się wcześniej skrobnąć kilka słów.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.