Jump to content

Czy regulator REGULATOR 3F 15AX 15/20 A obsluguje Nimh ?


Krzako

Recommended Posts

Witam.

Dostałem małe dofinansowanie od rodziców i postanowiłem pozbawić mój model szczotek ;). Chcę kupić ten regulator ale nie wiem czy on obsługuje Nimh... W opisie jest napisane "2-3 ogniwa li-pol". Niestety ja nie posiadam takowych ogniw i zmuszony jestem zasilać wodorkowymi akumulatorami. Do tego regulatora można dokupić tą kartę programującą, a na niej jest do wyboru rodzaj ogniwa... Pytaniem jest czy przy pomocy tej karty można zmienić rodzaj ogniwa w tym regulatorze, czy ta opcja jest nie dostępna w tym modelu. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiedz Mariusz co z tego zdjęcia wynika?

 

Lubisz oglądać fotki, to powiększ sobie zdjęcie tego regulatora: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=116 i porównaj naklejkę z jego opisem.

 

Albo zdjęcie: http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=190 ze zdjęciem tego samego regulatora z tąd: http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=115

Niby te same z nazwy, a inne z wyglądu.

A kto wie co w nich w środku siedzi :lol:

 

Miałem już 3 regulatory, których instrukcje nie zgadzały się z rzeczywistym sposobem programowania, nie wspominając o parametrach (tych nie da się tak łatwo sprawdzić).

Tak więc lepiej spytać sprzedawcy, może wie 8)

Link to comment
Share on other sites

W sumie masz rację :roll:

 

Ale właściwie wszystkie takie regulatory obsługują NiMH? Czy są też takie tylko do LiPol'i? - nie widziałem osobiście. Sądzisz że któryś z nich nie nadaje się do programowania kartą?

 

PS: w jednym z linków jest wyraźny błąd, a w reszcie - to są inne regulatory(jeden AX a drugi "normalny" :lol: )

PS2: sprzedawca też pewno nie wie, jak ostatnio usłyszałem w CSM "oni mi przysyłają co mają i nie patrzą co wysyłają" ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak wy ale ja myślałem (mogę się mylić) że wszystkie regulatory obsługują każdy rodzaj akumulatora ;) Różnica myślę obsługi akumulatorów Li-Po, NiMH itd polega na możliwości programowania funkcji "Cut-Off" która jak wiadomo - wygodna lecz nie konieczna.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem główny problem jest z napięciami rozładowania pakietów, czyli właśnie z Cut-Offem. Jesli regulator nie jest programowalny i ustawiony na właściwą "chemię", to może odcinac przy złym napięciu i albo nie wykorzystywać pakietu do końca, albo nadmiernie go rozładowywać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.