Skocz do zawartości

Czym skleić plastik ze szkłem?


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nietypowy problem niemodelarski.

Zepsuły mi się drzwi do prysznica. A mianowicie, odkleiła się jedna połówka od górnej prowadnicy.

I teraz nie wiem czym to połączyć.

Dodatkowym problemem jest to, że to połączenie utrzymuje cały ciężar szklanych drzwi (niemały).

Więc pytanie: czym to połączyć by mocno trzymało?

Klej, który był użyty przez producenta ma barwę przezroczystego (mętny) silikonu, ale nie jest tak elastyczny.

Pomóżcie mi bym nie chodził brudny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam nazw konkretnych klejów ale brat ma akwarium 600L z klejonych tafli szkła. Klej jest przezroczysty i raczej wytrzymały patrząc jaka masa go próbuje rozerwać... wiem że w niektórych akwarystycznych (nie zoologicznych) mają takie kleje a nawet oferują sklejenia zbiornika na zamówienie.

2. Zapytać w zakładzie szklarskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi.

Pytałem znajomego, który ma zakład z szybami do samochodów. Niestety używają tylko czarnego kleju, a to by źle wyglądało.

Też myślałem o silikonie, ale kupiłem klej montażowy na bazie silikonu. Mam nadzieję, że będzie dobry bo drogi to był :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.